Ankieta

Czy masz już drewno na sezon ?
  • Tak, kupiłem dawno
  • Niedługo kupię
  • Kupię, jak spadną ceny
  • Posiadam spory zapas :)
Czwartek :: 9 września :: 2010
OK

O co chodzi z tymi wkładami?

Jeżeli myślimy o kominku w domu, to zwykle jest to tzw. kominek grzewczy zaopatrzony w fabrycznie wykonane palenisko – wkład zamknięty oszklonymi drzwiczkami. Zamknięcie paleniska pozwala na kontrolę nad procesem spalania...

Z czego wykonuje się wkłady kominkowe? Cz.IV

Jest na rynku sporo produktów łączących żeliwo ze stalą. Czasami jest to rozwiązanie paleniska o korpusie stalowym ze ściankami paleniska wyłożonymi żeliwnymi płytami. Wówczas płyty żeliwne przenoszą obciążenia cieplne i są łatwo wymienne.

Po co wkład kominkowy?

Wkład kominkowy to urządzenie które jest obecnie montowane w prawie 90% stawianych w naszym kraju kominków, dlaczego tak się dzieje, skąd popularność tych, niekiedy bardzo drogich urządzeń? Oto kilka powodów:

Tanie grzanie ... o tanich wkładach kominkowych

Tanie wkłady kominkowe .... czy są coś warte? Czy warto w nie inwestować wprawdzie niewielkie, ale jednak pieniądze? Czy warto budować z nimi kominki? I na finał, czy warto przepłacać, skoro są tańsze produkty na rynku?

Z czego wykonuje się wkłady kominkowe? Część pierwsza - ŻELIWO

Tradycja odlewnicza jest bardzo stara. Wręcz pradawna. Każda wycieczka szkolna w okolice Gór Świętokrzyskich ma w programie zwiedzanie prymitywnych pieców odlewniczych.

Z czego wykonuje się wkłady kominkowe - Część druga STAL + SZAMOT

W zasadzie stal była dostępna również wcześniej, jednak dopiero ostatnie 20-25 lat oznacza wielki postęp w jego obróbce. Przede wszystkim proces produkcji elementów ze stali może być zautomatyzowany w stopniu znacznie większym, niż w przypadku odlewów.

Z czego wykonuje się wkłady kominkowe? - WERMIKULIT- materiał idealny ??

Wermikulit to materiał w jakiś sposób zastępującym szamot w wykładaniu ścian kominka. Jest to produkt stosunkowo nowy na rynku, więc należy się czytelnikom kilka dodatkowych zdań.

Logowanie

Newsletter

Zwycięzca głosowania TOP KOMINKI kaflowe

Partnerzy

Kwartalnik Świat Kominków

Stowarzyszenie Kominki Polskie

Stowarzyszenie Kominy Polskie

Korporacja Kominiarzy Polskich

Kominiarz- Pogotowie Kominiarskie

Kominiarze.pl

Portal ogrzewnictwo.pl

 

 

Portal branżowy kominki.org jest centrum informacyjnym, którego podstawowym tematem jest kominek i wszystko co z nim związane, począwszy od przykładowych aranżacji i projektów (portale kominkowe, wkłady kominkowe, obudowy kominkowe) skończywszy na poradach dotyczących użytkowania i instalacji. Prezentujemy aktualne informacje z branży kominkowej, nowoczesne kominki, innowacyjne technologie, ciekawostki i nowości rynkowe, informacje o wydarzeniach i targach. Dysponujemy jednym z największych katalogów firm branży kominkowej.

realizacja: Ideo     powered by cms: Edito cms główna góra wstecz