Ankieta

Jak oceniasz targi KOMINKI 2012 w Poznaniu ?
  • Znakomite, warto było jechać
  • Niezłe, tak jak 2 lata temu
  • Przeciętne, nic nowego
  • Pokazują kryzys w branży
  • Kompletnie stracony czas
Czwartek :: 24 maja :: 2012
OK

Sprzęt do cięcia drewna opałowego cz.II

klin fiskars
klin Techmłot
koziołek drewniany Techmłot
koziołek metalowy Techmłot
Łuparka
Łuparka
siekiera Fiskars
siekiera kanadyjska dwustronna Techmłot
siekiera z długim trzonkiem Fiskars
siekiera z racicą Techmłot

ŁUPARKI

Łuparki nie są tak powszechnie znanym sprzętem, jak pilarki. Nie są też tanie. To już wydatek kilku tysięcy złotych. Jednak w sytuacjach dużego zapotrzebowania na opał, sprawdzają się idealnie. Rozłupują nawet duże kloce drewna, a klin krzyżowy pozwala rozłupać każdy kawałek na cztery części. Firma METABO ma w swojej ofercie kilka łuparek z serii Elektra Beckum. Dostępne są w trzech wersjach: HS 6000 zasilane prądem 230 V bądź 400 V i HS 8000 (400 V) wyróżniają się ogromną siłą łupania, odpowiednio 6 i 8 ton. Seryjnie wyposażono je w koła do transportu. Oba modele HS 6000 mogą przecinać pnie o średnicy do 548 mm. Model HS 6000 D dodatkowo wyposażony został w przełącznik faz, a HS 8000 w stół do rozłupywania, który można ustawić na trzech różnych wysokościach, oraz w system chroniący przed niekontrolowanym łamaniem i wypadaniem kawałków łupanego drewna.

 

SIEKIERY, KOZIOŁKI

 

Kogo nie stać na łuparkę, powinien sięgnąć po siekierę. Można wybierać pośród zwykłych, dostępnych w każdym sklepie z artykułami metalowymi, albo skusić się na bardziej profesjonalny i wygodny sprzęt. FISKARS oferuje wiele narzędzi ogrodniczych, w tym również dobre siekiery, które skutecznie rozłupują mniejsze i większe pniaki. Siekiery rozłupujace 1250 i 1500 PRO mają szerszy kształt głowicy, ułatwiający rozłupywanie, oraz obuch, który może służyć jako młot. Mają ergonomiczny kształt i są dobrze wyważone. Trzonek wykonany jest z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, z rączką antypoślizgową. Warto także zwrócić uwagę na ofertę firmy TECHMŁOT, a szczególnie na siekiery z serii Garden Pro, których głowice są wykonane ze szwedzkiej stali.

Koziołki są nieodzowne, gdy chcemy szybko i wygodnie pociąć drewno za pomocą pilarki. Wykonane z metalu są trwalsze, a poza tym można do nich przymocować pilarkę i zabezpieczenie elementu tnącego. W ten sposób wolną ręką możemy przytrzymywać pień i nie jesteśmy narażeni na kontakt z łańcuchem.

 

Joanna Dziewięcka-Oroń

Logowanie

Newsletter

Z galerii TOP KOMINKI

Watra
Watra

Facebook

Partnerzy

Kwartalnik Świat Kominków

Stowarzyszenie Kominki Polskie

Stowarzyszenie Kominy Polskie

Korporacja Kominiarzy Polskich

Kominiarz- Pogotowie Kominiarskie

Kominiarze.pl

Portal ogrzewnictwo.pl

 

 

Portal branżowy kominki.org jest centrum informacyjnym, którego podstawowym tematem jest kominek i wszystko co z nim związane, począwszy od przykładowych aranżacji i projektów (portale kominkowe, wkłady kominkowe, obudowy kominkowe) skończywszy na poradach dotyczących użytkowania i instalacji. Prezentujemy aktualne informacje z branży kominkowej, nowoczesne kominki, innowacyjne technologie, ciekawostki i nowości rynkowe, informacje o wydarzeniach i targach. Dysponujemy jednym z największych katalogów firm branży kominkowej.

realizacja: Ideo     powered by cms: Edito cms główna góra wstecz