Urządzenie naszego domu lub mieszkania to zazwyczaj nie lada wyzwanie. Niezależnie od posiadanego metrażu czy też zastosowanych rozwiązań, będziemy musieli podjąć kilka kluczowych decyzji, których zmiana w późniejszym czasie będzie co najmniej kłopotliwa. Właśnie dlatego są takie sprawy, o które warto zadbać raz, a porządnie, by nie narazić się na późniejsze spore koszty i problemy przy wymianie. Podłogi w naszym mieszkaniu niewątpliwie należą do takich właśnie kwestii.
Panele podłogowe – niedrogie rozwiązanie
Przede wszystkim chociażby na tle jakościowych parkietów, panele podłogowe wypadają korzystnie cenowo. Oczywiście również wśród paneli znajdziemy stylistyczne perełki lub doskonale wykonane technicznie propozycje, które wymagać będą znacznie większego nakładu finansowego, ale faktem jest, że przeciętnie taki rodzaj podłogi będzie znacznie tańszym rozwiązaniem, aniżeli klasowe deski podłogowe i parkiety. Nowoczesne ich odmiany to również wysoka trwałość i wytrzymałość na czynniki mechaniczne.
Panele drewniane – najpopularniejsze podłogi w Polsce
Można zaryzykować tezę, że podłogi pokryte panelami podłogowymi to w Polsce obecnie najpowszechniej występujący typ podłogi. Samych paneli podłogowych mamy jednak przynajmniej kilka rodzajów i nad nimi warto się nieco pochylić. Jakie panele podłogowe wybrać? Panele laminowane to najtańsza z odmian paneli, oferująca sporą wytrzymałość i estetykę. Panele drewniane najbliższe są estetyce prawdziwego drewna. Panele korkowe z kolei to niespotykana faktura i możliwość instalacji ogrzewania pod podłogą, a panele winylowe to z kolei rozwiązanie najbardziej różnorodne estetycznie, potrafiące nawet naśladować kamień naturalny. To jakie wybrać panele najczęściej zależy zatem od finalnego celu, który chcemy osiągnąć w naszej aranżacji wnętrza.
Prostota układania – spora przewaga paneli podłogowych
Niezależnie jednak od tego na jakie panele się zdecydujemy przekonywać do nich może prostota układania. W większości przypadków jesteśmy w stanie zrobić to samodzielnie nawet przy dość ograniczonych umiejętnościach.