Komin stalowy czarny i inne rodzaje
Czym są kominy stalowe? To kominy montowane z użyciem prefabrykowanych elementów. Nie trzeba tworzyć fundamentów i prowadzić czasochłonnych prac budowlanych. Montaż jest bardzo prosty – należy jedynie połączyć ze sobą gotowe części. Ryzyko popełnienia błędów konstrukcyjnych jest minimalne, inaczej niż w przypadku tradycyjnych kominów, które muszą być budowane przez specjalistów z dużym doświadczeniem. Wzniesienie murowanej konstrukcji wymaga dużej precyzji i fachowej wiedzy. Kolejna zaleta kominów prefabrykowanych to uniwersalne zastosowanie – na rynku dostępne są modele przeznaczone zarówno do urządzeń grzewczych na paliwa stałe, jak i na gaz lub oleje opałowe. Kominy żaroodporne wykonywane są ze specjalnego rodzaju stali odpornej na wysokie temperatury lub pokrywane są czarną farbą żaroodporną. Z kolei kominy kwasoodporne cechuje wytrzymałość na kwaśne kondensaty uszkadzające powierzchnię tradycyjnych kominów murowanych. Kominy stalowe można zamówić u polskiego producenta prowadzącego sprzedaż online: https://nasady-kominowe.pl/.
Kominy stalowe zewnętrzne i wkłady kominowe
Oprócz zwykłych kominów stalowych w ofercie producentów znajdują się kominy stalowe izolowane. Najczęściej składają się z dwóch płaszczów stalowych oraz umieszczonej pomiędzy nimi warstwy izolacyjnej. Izolacja ma za zadanie redukować różnice temperatur, których konsekwencją jest powstawanie skroplin cofających się z powrotem do komina lub do kratki wentylacyjnej, co może być niekorzystne dla zdrowia i bezpieczeństwa domowników. Kominy izolowane również dzieli się na kwaso- i żaroodporne, obydwa rodzaje znajdziesz tutaj: https://nasady-kominowe.pl/kategoria/kominy-izolowane . Warto zwrócić uwagę także na wkłady kominowe stalowe. To idealne rozwiązanie dla osób, które mieszkają w starszych budynkach i chcą zamontować nowoczesne urządzenia grzewcze. Wystarczy umieścić w tradycyjnym kominie wkład kwasoodporny, żeby cały system odprowadzania spalin działał prawidłowo. Montaż wkładu jest zasadny również, jeśli chcesz poprawić ciąg w murowanym kominie.
Komin stalowy wewnątrz domu
Jeśli tradycyjny komin zostanie uszkodzony przez kwaśne kondensaty lub rozszczelni się z innych powodów np. związanych z nieprawidłowościami w konstrukcji, może stwarzać olbrzymie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia domowników. Wybierając kominy stalowe, łatwiej wyeliminować ryzyko błędów konstrukcyjnych. Jeśli montujesz w swoim domu urządzenia pracujące na gaz lub olej opałowy, montaż wkładów kwasoodpornych, czyli m.in. stalowych, jest wręcz konieczny. Pamiętaj, żeby wybrać kominy stalowe posiadające wszystkie niezbędne certyfikaty. Informację o certyfikatach trzeba zweryfikować w specyfikacji produktu zamieszczonej na stronie sklepu. Zwróć uwagę również na czas gwarancji, im dłuższy – tym lepiej. Ponadto zweryfikuj maksymalną temperaturę pracy komina.
Ile kosztuje komin stalowy?
Koszt komina stalowego zależny jest od kilku czynników, m.in. od maksymalnej temperatury pracy, od jakości materiału, od ilości potrzebnych elementów, od średnicy, kształtu i od tego, gdzie dokonujesz zakupu. W Internecie za pojedynczą część zapłacisz od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Zakup komina przez Internet to dobre rozwiązanie. Nie trzeba nigdzie jeździć, szukać odpowiednich części w kilku sklepach i tracić czasu. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe, elementy do budowy komina za kilka dni znajdą się w Twoim domu. Jeśli masz problem z doborem odpowiednich części, możesz skonsultować się telefonicznie ze sprzedawcą w celu uzyskania profesjonalnej porady.
Komin stalowy to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo domownikom, pozwala przyspieszyć montaż i zminimalizować ryzyko popełnienia błędów konstrukcyjnych. Wszystkie części potrzebne do jego budowy możesz zamówić on-line, nie ruszając się z fotela.