Wybieramy jakościowy ekogroszek

Nawet gdy już podejmiemy decyzję o tym, że przestawiamy się z używania zwykłego węgla na nowocześniejszy ekogroszek, musimy podjąć jeszcze jedną decyzję, tym razem o tym, z jakiego składu ten ekogroszek będziemy pozyskiwać.
  • 04.09.2023 08:44
  • Autor: Grupa Tipmedia
Wybieramy jakościowy ekogroszek

W tym momencie oferuje nam go naprawdę sporo różnych hurtowni i mniejszych firm. Możemy pozyskiwać go w workach albo bezpośrednio luzem, pobierając go z wydobywających go kopalni, które zazwyczaj zaoferują nam najkorzystniejsze ceny opału, zwłaszcza przy zamówieniach hurtowych. 

Cena a jakość ekogroszku?

Nie tylko cena powinna mieć dla nas znaczenie. Ważniejsza od niej jest przecież jakość opału, zwłaszcza jeśli chcemy posługiwać się nim na co dzień i pragniemy, by pomógł nam on zadbać i o nasz dom (lub inny dowolny budynek), i o środowisko, którego nie chcemy przecież niepotrzebnie zanieczyszczać. A musimy wiedzieć, że ekogroszek nie zawsze ma dobrą jakość. Jeżeli wolimy nie żałować jego zakupu, musimy sami go sprawdzić, biorąc pod uwagę różne jego parametry. Im dokładniej się im przyjrzymy i porównamy je do optymalnych wartości, tym większa szansa na to, że uda nam się natrafić na taki węgiel opałowy, z którego rzeczywiście będziemy zadowoleni.

Normy ekogroszku

Przyjrzyjmy się zatem tym ogólnie przyjętym normom. Możemy nawet wypisać sobie poszczególne wartości na kartce, a następnie zacząć porównywać do nich te parametry, które będą się pojawiać w opisach poszczególnych materiałów opałowych. Znaczenie ma na pewno kaloryczność, poziom wilgoci, ale też zawartość siarki oraz substancji niepalących.

Istotne okazują się nawet pewne atesty i certyfikaty, bo im więcej węgiel ich ma, tym większe prawdopodobieństwo tego, że dobrze się u nas sprawdzi. No i nie zapominajmy o tym, by coś tak ważnego jak ekogroszek zawsze pozyskiwać wyłącznie w zaufanych miejscach. Czasami nawet lepiej już delikatnie dopłacić, ale za to uzyskać szansę na nawiązanie współpracy z renomowanym składem opału, który wie, jak zapewnić klientom maksymalną możliwą jakość węgla.

Inne rodzaje ogrzewania?

Często mamy już w domy zamontowany piec na ekogroszek w którym możemy też palić pelletem. Pellet to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego ekogroszku, która coraz częściej wykorzystywana jest do ogrzewania domów i budynków. Dzięki sprasowanym granulkom z drewna lub innych biomasy, pellet stanowi efektywną i przyjazną dla środowiska formę ogrzewania, zapewniającą wydajne ciepło przy minimalnej emisji szkodliwych substancji.

--- Artykuł sponsorowany ---