Ile kosztuje wylewka samopoziomująca?
Ceny położenia wylewki samopoziomującej są ruchome – wiele zależy od rodzaju inwestycji i wybranego materiału. Na przykład posadzki anhydrytowe samopoziomujące takie jak Thermo-floor C25-F5 o 5-centymetrowej grubości możemy położyć za 40 zł / m2 z robocizną, co jest ceną bardzo korzystną, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do ceny. Warto zawsze zadzwonić do firmy zajmującej się wylewkami i dopytać o szczegóły oferty dopasowane do naszej inwestycji. Uczciwe firmy wykonują bezpłatnie pomiar i wycenę.
Od czego zależy cena posadzki samopoziomującej?
Cena zależy od kilku czynników, między innymi od:
- rodzaju wylewki,
- jej grubości,
- powierzchni do pokrycia,
- zastosowanych technologii.
Dlaczego warto postawić na wylewki anhydrytowe? Mają one płynną postać, dlatego dokładnie wypełniają wszelkie szczeliny w opracowywanym obszarze, zapewniając perfekcyjną równość i wypoziomowanie powstałej powierzchni. Jastrych anhydrytowy pozwala na wylewanie go na dużych powierzchniach, bez dylatacji. Znajduje zastosowanie pod wszystkie rodzaje okładzin: od podłóg drewnianych, przez żywiczne i laminowane, po terakotę i kamień naturalny. Warstwa może być znacznie cieńsza niż w przypadku cementowej podłogi, a zarazem zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość. Posadzka szybko schnie i można w krótkim czasie przystąpić do kolejnych prac.
Jak wybrać firmę od posadzek samopoziomujących?
Cena za m2 posadzki samopoziomującej może być kluczowym czynnikiem wyboru, ale warto przede wszystkim spojrzeć na nasze technologie. Co może mieć wpływ na ostateczną cenę wylewki samopoziomującej?
- Posadzka powinna być dopasowana do wymagań projektu – wylewki anhydrytowe mają różne klasy wytrzymałości od C20-F4 do C35-F7, a ich cena zależy od wybory danego projektu.
- Warto zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1.8 W/mK. Dodatkowo niska bezładność termiczna pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania. Jeśli nawet wybierzemy droższą posadzkę, inwestycja jest opłacalna, ponieważ w dłuższej perspektywie zapłacimy mniej za rachunki.
- Na niezmiennie wysoką jakość prac wpływa zastosowanie dozowania komputerowego i w pełni zautomatyzowanego przygotowania mieszanki.
- Posadzka musi charakteryzować się wysokimi parametrami wytrzymałości na zginanie i ściskanie – jej dobór powinien być perfekcyjny do potrzeb.
Zorientuj się też, jaki posadzka ma czas aplikacji i schnięcia? Dobre parametry pozwolą na wykończenie większej powierzchni w ciągu jednego dnia i szybsze przejście do kolejnych etapów prac, co może przełożyć się na niższe koszty remontu. Wyższa cena za metr kwadratowy posadzki może pozytywnie wpłynąć na obniżenie kosztów innych prac wykończeniowych i kosztów eksploatacji. Warto więc wybierać wylewki wysokiej jakości kładzione przez profesjonalne firmy.