Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – te Ci pomogą!

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy mogą nam pomóc, jeśli będą odpowiednio dobrane. Należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład oraz formułę. Istnieją pewne składniki, które szczególnie radzą sobie w niwelowaniu objawów tej dermatozy. O tym, jakie charakterystyczne objawy ma ŁZS oraz jakie są najodpowiedniejsze kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, dowiesz się z tego artykuł.
  • 17.08.2024 06:00
  • Autor: Grupa tipmedia
Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy – te Ci pomogą!

ŁZS – co to za choroba i jakie daje objawy?

ŁZS to częsta dermatologiczna choroba. Ciężko się ją leczy ze względu na brak sprecyzowanej farmakologii. Poza tym schorzenie ma charakter przewlekły, co nie oznacza nic innego, jak tylko to, że występują w nim okresy remisji i zaostrzeń. A zatem nie można się z niej wyleczyć.

Objawami łojotokowego zapalenia skóry są swędzące rumieniowo-złuszczające się zmiany, na których się widać:

  • żółte lub brązowe, tłuste łuski,

  • surowiczy wysięk,

  • nawarstwiony martwy, wyschnięty naskórek, po jakimś czasie może nawet powstać „skorupa”.

Czytaj więcej na temat łojotokowego zapalenia skóry na głowie na stronie seborh.pl 

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

 

Nie ma leku, który pozwalałby wyleczyć całkowicie łojotokowe zapalenie skóry głowy. Ze względu na nawrotowy charakter choroby, wymagane jest powtarzanie terapii leczniczej. Pomoże ona zmniejszyć objawy dermatozy oraz zredukować stan zapalny. Konieczna okazuje się stosowana cały czas profilaktyka, w postaci wysokiej jakości dermokosmetyków, by wyregulować pracę gruczołów łojowych oraz zachować skórę w dobrej kondycji mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Na łojotokowe zapalenie skóry głowy wypróbuj skuteczny zestaw SEBORH

Zestaw Seborh to trzy wysokiej jakości produkty, bazujące na odpowiednio dobranych naturalnych substancjach aktywnych w specjalnej formule. Dzięki nim szybko pozbędziesz się nawet bardzo uciążliwych objawów ŁZS.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij

 

  • Szampon Seborh – ma w sobie takie składniki jaka np.: glinka biała, siarczek selenu, pantenol, ichtiol, mleczko pszczele czy biolin. Dlatego produkt dokładnie oczyszcza skórę głowy i włosy, zabija grzyby oraz bakterie. Co ważne złuszcza, po czym usuwa martwy naskórek, ale także regeneruje i nawilża.

  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej cenny: pirokton olaminy, siarkę, mocznik oraz olej z czarnuszki. Lekka formuła działa silnie bakterio- i grzybobójczo, przywraca równowagę gruczołom łojowym, szybko odkaża, koi stany zapalne oraz podrażnienia. Pozwala pozbyć się uciążliwego świądu, jak również pieczenia. Naskórek przestaje nadmiernie się łuszczyć. Robi się miękki, wygładzony i nawilżony.

  • Płyn Seborh – zawiera kwasy typu: jabłkowy albo glikolowy, ponadto argininę czy ekstrakt z miłorzębu. Mgiełka wzmacnia mikrokrążenie i naczynia krwionośne. Ale też reguluje proces złuszczania naskórka oraz pracę gruczołów łojowych. Szybko regeneruje oraz nawilża skórę.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

 

Skuteczna pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy

Pielęgnacja skóry z ŁZS powinna być efektywna, a jednocześnie łagodna, holistyczna oraz regularna. Niezbędne są systematyczne wizyty u dermatologa, który stawia właściwą diagnozę jak również rozpoczyna niezbędne leczenie: doustne, miejscowe lub zaleca inne potrzebne preparaty. Dermatolog to jedyna kompetentna osoba, która może rozpoznać chorobę i dostosować do niej leczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest dodatkowo zastosowanie profesjonalnych dermokosmetyków do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii – z przeznaczeniem do walki z ŁZS. Pomogą one wyregulować pracę gruczołów łojowych, ale też zlikwidować nadmierne łuszczenie się naskórka oraz świąd. Ponadto co równie istotne, wzmocnią barierę ochronną skóry, nawilżą ją i przyczynią się do szybszej jej regeneracji. Czytaj więcej https://drtrycholog.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/ 

Podsumowanie

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to choroba długotrwała, wymagająca systematycznych wizyt u lekarza oraz stosowania się do jego zaleceń. Walka z ŁZS wymaga również stosowania bez przerwy wysokiej jakości dermokosmetyków na bazie kwasów, które będą złuszczać i pielęgnować skórę, regulując zaburzoną pracę gruczołów łojowych. Co pomoże wydłużyć stan remisji.

Materiał partnera