Wśród licznych produktów zaprezentowanych na tegorocznych targach KOK Austria, odbywających się w Wels od 30 stycznia do 2 lutego 2013, znalazły się liczne piece wolno stojące. Większość prezentowanej oferty stanowiły piecyki w oprawach ceramicznych, jednak znaleźć można było także kilka piecyków stalowych.
W dniach 1-2 marca Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie zaprasza na organizowane przez siebie szkolenie pod hasłem: "Cudze chwalicie - swego nie znacie", które będzie prezentacją polskich, współczesnych materiałów zduńskich i ich producentów.
Wystawa „Polsko-niemieckie historie wokół kuchni”, pokazywana kilka miesięcy temu w Gorzowie Wielkopolskim, obecnie prezentowana jest w Muzeum Pieców i Ceramiki w Velten. Wystawa dotyczy codziennego życia mieszkańców dawnego Gorzowa, czyli Landsbergu. Składa się z fotografii, przedmiotów codziennego użytku oraz imitacji pomieszczeń kuchennych.
Od 30 stycznia do 1 lutego trwały targi KOK Austria organizowane przez Österreichischer Kachelofenverband. Targi cieszyły się dużą popularnością – w Wels pojawiło się ponad 2 800 odwiedzających. Na ponad 4 000 m² powierzchni wystawowej zaprezentowało się 117 wystawców, którzy pokazali liczne nowości.
W ostatnim czasie głośno jest o ustawie o odnawialnych źródłach energii. Wprowadza ona wiele istotnych zmian w dotychczasowych uregulowaniach i daje szansę na intensywny rozwój instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w Polsce.
Kto nie kocha kominkowego ognia i ciepła kaflowego pieca? Chyba tylko ludzie mieszkający w tropikach na pierwszym miejscu preferencji wymienią klimatyzację.Jednak i ciepły piec i kominkowy ogień nie są dane raz na zawsze i różnie w Polsce z dostępnością do ich ciepła i żaru bywało. Skomplikowana a momentami tragiczna historia Polski przełożyła się również na kominki i piece.
Polska jest krajem o dużych tradycjach, jeśli chodzi o piece i kominki. Od wielu lat z zespół redakcyjny Świata Kominków podróżuje po Polsce i opisuje oraz fotografuje najpiękniejsze z zachowanych kominków i pieców.
Wybór kominka to zazwyczaj sprawa ważna dla całej rodziny. Dlatego rodzice wybierając się do firmy kominkowej często zabierają ze sobą dzieci. Jednak gdy mama i tata rozmawiają o inwestycji, ich pociechy nie powinny się nudzić.
Handel od zawsze był i jest dziedziną pełną wyzwań. W ramach dynamicznie zmieniającego się rynku w Polsce na przestrzeni stosunkowo krótkiego czasu przeszliśmy od fazy, w której każdy towar „sprzedawał się sam”, do etapu, gdzie nadmiar produktów spowodował, że to nie klient oczekuje towaru, lecz firma oczekuje klienta, wabiąc go i przyciągając na różne sposoby.
Możemy śmiało powiedzieć, że od kilku lat światowa gospodarka znajduje się w stanie niepewności. I chociaż sytuacja Polski na tle innych krajów wygląda całkiem dobrze, to jednak i u nas są branże, które dość mocno odczuły skutki związane z kryzysem. Okres zawirowań na rynku to czas zwiększonego wysiłku w celu utrzymania i pozyskania nowych klientów.
Rozmowa z Piotrem Dembińskim, specjalistą ds. kształtowania wizerunku, który pracuje na stanowisku account managera w agencji Imago Public Relations.
Od pewnego czasu określenie ,,ciepły kominek” staje się jednym z częściej używanych w branży kominkowej. Przed kilku laty mieliśmy już do czynienia z ekspansją terminu „wkład wodny”, co oczywiście było skrótem myślowym i z pewnością nie oznaczało kominka opalanego wodą!
TVT