Najwięksi producenci i dystrybutorzy peletu z Polski i Europy wezmą udział w II Forum Pelletu, które odbędzie się 25-26 września 2017 roku w Hotelu Ossa k/Rawy Mazowieckiej. To druga edycja wydarzenia organizowanego przez Biomass Media Group, wydawcę „Magazynu Biomasa” i „Rynku Pelletu”, a zarazem największe w Europie Środkowo – Wschodniej spotkanie branży peletowej.
Wydawnictwo Biomass Media Group startuje z nową inicjatywą adresowaną do gmin i samorządów. Akademia Pelletu to cykl edukacyjnych spotkań popularyzujących wykorzystanie pelletu w gospodarstwach domowych, zakładach przemysłowych oraz budynkach użyteczności publicznej.
Samorząd Województwa Dolnośląskiego realizuje obecnie działania wynikające ze znowelizowanej ustawy Prawo ochrony środowiska (art. 96) w zakresie przygotowywania tzw. uchwał antysmogowych, które wprowadzą ograniczenia lub zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Jest już dostępny projekt tzw. uchwały antysmogowej.
Zarząd Województwa Podkarpackiego, realizując zalecenia zawarte w uchwalonych w dniu 29 grudnia 2016 r. przez Sejmik Województwa Podkarpackiego aktualizacjach programów ochrony powietrza dla strefy miasto Rzeszów oraz strefy podkarpackiej, uchwałą Nr 293/5870/17 z dnia 11 kwietnia 2017r. powołał Zespół Roboczy do opracowania treści tzw. uchwały antysmogowej. Zespół składa się z przedstawicieli samorządów lokalnych, instytucji ochrony środowiska oraz ośrodków naukowych.
W województwie pomorskim aktualnie nie prowadzone są prace nad tzw. uchwałami antysmogowymi. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego planuje jednak zorganizowanie spotkań poświęconych tej tematyce z przedstawicielami gmin, na terenie których problemy z jakością powietrza są najwieksze. Ponadto, działania naprawcze związane z poprawą jakości powietrza są aktualnie realizowane w ramach funkcjonowania trzech Programów Ochrony Powietrza.
W dniach 14-16 września 2017 roku w Rybniku - Stodoły odbędzie się pierwsza konferencja kominiarska "Ekologia i bezpieczeństwo w trakcie sezonu grzewczego - walka z niską emisją" organizowana przez Korporację Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego. W programie między innymi wystąpienia: Strażników Miejskich odnośnie kontroli, przedstawiciela Urzędu Miasta Katowice, który będzie mówił o ekologii. W programie także tematyka palenia od góry...
Miło jest nam poinformować, że "Świat Kominków" został oficjalnym patronem medialnym targów Info Therma, które odbędą się w dniach 22-25 stycznia 2018 roku w Ostrawie.
Mazowsze jako kolejny, po Małopolsce i Śląsku, region Polski decyduje się na wcześniejszą implementację legislacji UE dotyczącą regulacji wprowadzonych tzw. „dyrektywą ecodesign”. W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Mazowieckiego konsultacji społecznych dotyczących projektu „uchwały antysmogowej”, zachęcamy do czynnego wzięcia udziału i zabrania głosu. Uwagi można zgłaszać do 18 sierpnia.
W dniach 10-11 sierpnia bieżącego roku w Lublinie odbył się egzamin państwowy uprawniający do uzyskania tytułu zawodowego czeladnika i mistrza w zawodzie zdun. Egzamin podzielony był na część praktyczną i teoretyczną. Pierwszego dnia w siedzibie firmy Robiren przy ulicy Pięknej 4 odbyła się część praktyczna, zaś kolejnego dnia w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie część teoretyczna. Do egzaminu przystąpiło dziewięć osób.
W najnowszym wydaniu rosyjskiej gazety "Kominki i ogrzewanie" (Камины и отопление) ukazała się reklama promująca nagrodę Płomień Roku i laureatów tegorocznej edycji nagrody oraz prezentująca magazyn "Świat Kominków".
Cebud to rodzinna firma zduńska założona przez Jacka Rękę w 1987 roku. Początkowo firma zajmowała się produkcją innowacyjnych kształtek do budownictwa oraz ozdobnych kafli.
W tym roku firma Jøtul obchodzi swój jubileusz oficjalnej działalności w Polsce. Jøtul wywodzi się z Kvaerner Brug założonego w 1853 roku w Norwegii na obrzeżach Christianii (obecnie Oslo). Firma jest światowym liderem produkującym kominki i piece. Posiada oddziały w Danii, USA, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce oraz jest obecna w 43 krajach na sześciu kontynentach.
TVT