Termin naboru wniosków w konkursie nr 8/1.1.1/2019 – Szybka ścieżka „Urządzenia grzewcze”, ogłoszonym 8 listopada 2019 r. został wydłużony do 30 czerwca br. Konkurs został podzielony na dwie rundy, trwające od 9 grudnia 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r. oraz od 1 maja do 30 czerwca 2020 r.
Zmniejszone formaty płyt akubetowych na obudowy pieców i kominków akumulacyjnych W związku z licznymi zapytaniami zdunów o płyty w mniejszym formacie, dostosowaliśmy naszą linię produkcyjną do możliwości wyprodukowania zmniejszonych o połowę wymiarów płyt bez podnoszenia ich ceny!
Urządzenia opalane pelletem posiadają zbiornik, z którego pobierane jest automatycznie paliwo do spalania. Im większa pojemność takiego zasobnika, tym teoretycznie rzadziej musimy wchodzić do kotłowni. Czy zatem zawsze powinniśmy inwestować więcej w piece z dużym zbiornikiem, a te ze zbiornikiem o małej pojemności nie mają już sensu? Wg mnie nie jest tak do końca.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki i Piece wysłało dwa pisma dotyczące konsultacji Programu Ochrony Powietrza w Małopolsce do Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W imieniu firm województwa małopolskiego zrzeszonych w stowarzyszeniu, klientów tych firm i mieszkańców zgłosili uwagi do programu.
ETK-SYSTEM to efekt wielu lat eksperymentowania, testowania i produkcji prefabrykatów do budowy ciepłych ścian, kominków i pieców przekazujących energię cieplną w układzie liniowym-poziomym, najbardziej przyjaznym dla ludzkiego ciała. Na przestrzeni lat w naszym zakładzie powstało kilka prototypowych elementów systemu, w których z upływem czasu doszukiwaliśmy się jednak pewnych niedoskonałości. Naszym celem było stworzenie wytrzymałych elementów do budowy pionowych powierzchni grzewczych.
Walka z pandemią COVID-19 generuje olbrzymi straty gospodarcze, prowadząc do recesji w skali globalnej. To oznacza likwidację wielu miejsc pracy i upadłość wielu firm. Wprowadzając w życie Tarczę Antykryzysową, rząd chce chronić zarówno pracowników, jak i pracodawców przed fatalnymi skutkami zarazy.
Ilość różnych obróbek, jakim musi zostać poddana blacha zanim jej fragment stanie się pożądanym półproduktem lub produktem, zależy od stopnia skomplikowania detalu. Do podstawowych operacji możemy zaliczyć proces cięcia, formowania lub przetłaczania oraz gięcia. W przypadku, gdy każdy etap musi być wykonywany na oddzielnym stanowisku pracy przez operatora i odpowiednią maszynę znacząco tracimy na ogólnej wydajności produkcji, za to przy dobrym zarządzaniu produkcją zyskujemy na elastyczności.
Trwają konsultacje do nowego Programu Ochrony Powietrza (POP). Małopolski Cech Zdunów i Zawodów Pokrewnych zgłosił swoje uwagi do programu, które prezentujemy poniżej. Zachęcamy do sprawdzania aktualności na stronach urzędów marszałkowskich i zgłaszania swoich uwag, by nie przechodziły zmiany niekorzystne dla branży kominkowej. Pomocą służy też biuro Ogólnopolskiego Stowarzyszeni KOMINKI i PIECE oraz Małopolski Cech Zdunów i Zawodów Pokrewnych.
W związku z obecną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa pojawia się wiele zapytań o działalności firm kominkowych. Przedstawiamy komunikaty firm odnośnie ich działania, dostaw i godzin pracy.
W dniu 30 marca 2020 r. o godz. 10.00 na kanale NCBR na portalu YouTube odbędzie się szkolenie online dotyczące konkursu Szybka ścieżka „Urządzenia grzewcze”. Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu obowiązuje darmowa rejestracja.
Zarząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął konsultacje społeczne nowego Programu Ochrony Powietrza. Nowy POP stanie się obowiązującym aktem prawa miejscowego. Aktualnie jest w konsultacjach. Uwagi i wnioski można składać do 23 marca 2020 r. W związku z zagrożeniem koronawirusem rekomendowane są uwagi przesyłane w formie pisemnej.
W związku z wystąpieniem przypadków koronawirusa w Polsce oraz obecnymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącymi organizowania imprez, rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Większość targów zostanie przeniesiona na inny termin.
TVT