Już po raz czwarty prezentowane będą na targach KOMINKI 2018 produkty zgłoszone do konkursu Polskie Premiery Targowe, który organizowany jest przez wydawnictwo Świat Kominków oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ta edycja konkursu stanie się jednocześnie częścią targowego projektu „Klub Premier targów KOMINKI”, w czasie którego zostaną zaprezentowane nowości produktowe, po raz pierwszy wystawiane na rynku polskim.
Na liście palenisk spełniających wymagania i polecanych przez USEPA - amerykańskie ministerstwo ochrony środowiska wśród 544 pozycji na pelety i drewno znalazło się palenisko z Polski. Jest to produkt firmy Hajduk - Prisma MR-51.
W dniach 20-23 października bieżącego roku w Opolu odbyły się Śląskie Targi Budowlane. Podczas targów wystawiły się firmy prezentujące m.in oszczędne systemy grzewcze, ekologiczne technologie oraz nowoczesne techniki budowania domów. Wśród wystawców z branży grzewczej znaleźli się: Defro, Kominki Vectori, Xeoos Polska, Atmen oraz Termika.
W dniu 4 listopada bieżącego roku odbyło się posiedzenie zarządu Cechu Zdunów Polskich. W zebraniu w pełnym składzie uczestniczyli: Piotr Batura, Dawid Mischka, Darek Biegański, Waldemar Miłek, Irek Biadaszkiewicz oraz szefowa biura cechu Magdalena Poprawska. Oprócz spraw organizacyjnych i bieżących, zapoznaniem się i omówieniem oczekiwań członków, przygotowano zadania na najbliższe pół roku.
W dniu 24 listopada bieżącego roku odbędzie się debata pt. "Nowoczesne paleniska na biomasę jako skuteczne narzędzia do walki ze smogiem i ubóstwem energetycznym". Będzie to debata otwarta, z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miejskiego Wrocławia, pracowników naukowych, przedstawicieli instytucji ekologicznych, mieszkańców miasta Wrocław oraz województwa dolnośląskiego, a także przedstawicieli producentów oraz firm branży kominkowej.
22 listopada 2017 roku o godz. 9:30 w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie odbędzie się bezpłatne szkolenie pt.„Nowe regulacje wprowadzania do obrotu urządzeń spalających paliwa gazowe od 21.04.2018 r. w świetle Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/426 z dnia 9 marca 2016 r. (GAR)”.
24 października przedstawiciele kilku instytucji ochrony środowiska spotkali się z dziennikarzami w Warszawie, aby przy ich udziale wzmocnić działania kształtujące odpowiedzialne postawy społeczne w odniesieniu do jakości powietrza. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej "Stop smog" prowadzonej przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy oraz Green Business Norway – we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki...
Od 21 kwietnia 2018 roku zaczną obowiązywać nowe regulacje odnośnie wprowadzania do obrotu urządzeń spalających paliwa gazowe. Nowe regulacje są wynikiem wejścia w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/426 z dnia 9 marca 2016 roku (GAR - Gas Appliances Regulation).
W dniach 19-20 października 2017 roku firma Godkowie wraz z firmą Hoxter zorganizowała szkolenie wyjazdowe skierowane do firm z branży kominkowo-zduńskiej. Szkolenie odbyło się w Jinačovicach w Czechach, gdzie mieści się siedziba firmy Hoxter i nowo wybudowana fabryka.
24 października Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę mającą na celu poprawę jakości powietrza. Nowe przepisy będą obowiązywać po 14 dniach od ogłoszenia uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Przyjęta uchwała ogranicza używanie pieców, kotłów i kominków, które nie spełniają wymagań Ekoprojektu.
Zobacz, jak w prosty i tani sposób możesz zbudować obudowę kominkową przy użyciu płyt krzemianowo-wapniowych Proisol. Na filmie Piotr Batura prezentuje również rozpalanie kominka od góry, czyli jedną z najlepszych metod na czyste i efektywne spalanie drewna.
24 października została przyjęta uchwała mająca na celu poprawę jakości powietrza w województwie łódzkim. Zacznie ona obowiązywać od 1 maja 2018 roku. Od tego dnia nie będzie można używać paliw słabej jakości takich jak miał węglowy, drewno o wilgotności powyżej 20 % czy węgla brunatnego.
TVT