Reklama

"Nowy Kamieniarz" - nowy numer

Dla wielu z nas to, co stało się 24 lutego br. wywróciło do góry nogami nasz poukładany, bezpieczny i europejski świat. Bestialski napad Rosji na Ukrainę wydarzył się, kiedy Europejczykom wydawało się, że pokój jest dany nam raz na zawsze, a wojnę mamy tylko w filmach. Znalazło to odbicie także w 129. numerze Nowego Kamieniarza.
Nowy numer magazynu "Nowy Kamieniarz"

Dla wielu z nas to, co stało się 24 lutego br. wywróciło do góry nogami nasz poukładany, bezpieczny i europejski świat. Bestialski napad Rosji na Ukrainę wydarzył się, kiedy Europejczykom wydawało się, że pokój jest dany nam raz na zawsze, a wojnę mamy tylko w filmach. Chociaż wojna nie toczy się na terytorium naszego kraju to jej efekty widać także na naszym rodzimym podwórku. Niestety będą one odczuwalne jeszcze przez długi okres. Znalazło to odbicie także w 129. numerze Nowego Kamieniarza. Dr Michał Ruszkowski w tekście „Wojna i co dalej?” przygotował krótką analizę makrootoczenia dla branży kamieniarskiej, uwzględniając wojnę. „Specustawa a zatrudnienie obywateli Ukrainy” to z kolei materiał, w którym przedstawiono najważniejsze założenia tzw. ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z wojną. Wojna ma też swój wątek w tekście „Co dalej z transportem kontenerowym?”, po pierwsze w związku z nią zamknięto tzw. nowy jedwabny szlak łączący Europę z Chinami, a po wtóre nikt właściwie nie wie jak w dłuższej perspektywie wpłynie ona na ten rodzaj transportu. Problemem, z którym borykają się rodzimi kamieniarze są też gigantyczne podwyżki cen energii elektrycznej, o nich napisano w tekście „Kosmiczne ceny prądu”. 

W numerze jak zwykle wiele fachowej wiedzy m.in. tekst Macieja Rokiela na temat należytego wykonywania tarasów wentylowanych, oraz Sławomira Mazurka „Kamień w ogrodzie”, w którym prezentuje możliwości wykorzystania tego materiału w naszych zieleńcach. 

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama