Reklama

XV konferencja naukowo-techniczna pt. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym”

Po dwuletnim okresie nieobecności na rynku konferencyjnym spowodowanym pandemią z radością mogliśmy Państwa zaprosić na XV już konferencję z cyklu „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym”.
XV konferencja naukowo-techniczna pt. „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym”

Po dwuletnim okresie nieobecności na rynku konferencyjnym spowodowanym pandemią z radością mogliśmy Państwa zaprosić na XV już konferencję z cyklu „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym”. Konferencja otrzymała Patronat Honorowy Ministerstwa Aktywów Państwowych, Polskiej Izby Ekologii oraz Polskiej Rady Pelletu, a tym razem współorganizowaliśmy ją ze Stowarzyszeniem Klaster Kotlarski z Pleszewa. Nowy Partner stanął na wysokości zadania, za co szczerze dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

Konferencja odbywała się w pięknym i spokojnym miejscu Hotel Karczma Stara Stajnia Pleszew, którego Właściciele dołożyli wszelkich starań, żeby wydarzenie przebiegało w miłej atmosferze.

Tegoroczna edycja, z racji aktualnej sytuacji geopolitycznej i wynikającej z niej problemów z pozyskaniem i ceną nośników energii, miała tytuł „Czy biomasa w pełni zastąpi węgiel pod strzechą?”. Wydawać by się mogło, że odpowiedź na zadane w tytule pytanie jest jedna i prosta, ale czy na pewno? Jak pokazały wystąpienia prelegentów reprezentujących różne branże związane pośrednio lub bezpośrednio z rynkiem kotłów c.o. i paliw stałych wiemy, że biomasa na pewno nie w pełni zastąpi najczęściej dziś używany do ogrzewania węgiel kamienny. Jednak czy, kiedy i z jaką przewagą przejmie ona królowanie w naszych kotłowniach, na dzień dzisiejszy można jedynie snuć różne rozważania. Jest to ściśle powiązane z postępem w Polsce transformacji ogrzewnictwa indywidualnego. Jedno wiemy na pewno, nie będzie to droga prosta, a prędkości na niej nie będą autostradowe.

W trakcie konferencji pierwszy raz zajęliśmy się obszarem tematyki pomp ciepła, które powoli są dodawane do wachlarza produktów w ofertach firm zajmujących się do tej pory głównie produkcją kotłów c.o. zasilanych paliwami stałymi.

Kliknij aby odtworzyć

W Zawidowicach, gdzie konferencja odbywała się w tym roku, miało również miejsce podpisanie uroczystego porozumienia pomiędzy PGG, a Gminą Kuźnia Raciborska. Dzięki temu porozumieniu część ciepła na terenie tej gminy będzie produkowana z wykorzystaniem nowego produktu PGG o nazwie KAROLINKA, co niewątpliwie lokalnie przyczyni się do poprawy jakości powietrza. Gratulujemy i dziękujemy Panu Wiceprezesowi PGG Adamowi Gorszanowowi oraz Pani Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk Wiceburmistrz Miasta Kuźnia Raciborska, za obecność na naszej konferencji.

Wymiana poglądów, często burzliwa, wielu przedsiębiorcom biorącym udział w konferencji, pomoże prawdopodobnie obrać kierunek, w jakim będą próbowali się realizować w ciągu najbliższych kilku miesięcy czy nawet lat. Trudno opisać wszystkie kwestie merytoryczne poruszane w trakcie konferencji, jednak należy zwrócić uwagę, że preferowaną metodą na odnalezienie się w tak dynamicznie zmieniającym się świecie, jest przede wszystkim elastyczność w dopasowaniu się do wymagań klienta, często trudnego i wymagającego. Nie jest to łatwe, ale konieczne. A biorąc to pod uwagę już dziś zapraszamy do przeglądania naszej strony internetowej oraz konta na facebooku. To co prawda była ostatnia konferencja realizowana przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, jednak mamy nadzieję, że za rok, już jako Instytut Technologii Paliw i Energii zaprosimy Państwa na XVI już edycję naszej konferencji, gdzie jak zawsze dołożymy wszelkich starań, by bezpośrednio lub pośrednio wspierać Państwa działania i wykonywane prace.

Katarzyna Matuszek


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama