Reklama

Szkolenie Promafour

Było to pierwsze szkolenie wprowadzające w świat najnowszych technologii konstruowania kominków. Dzięki firmie PROMAT, prawdopodobieństwo przypadkowości zastosowanych materiałów jest równe zeru. Lider w produkcji materiałów ochronnych w pożarnictwie ma spore doświadczenie przydatne w naszej branży i tym doświadczeniem chętnie się dzieli.


Było to pierwsze szkolenie wprowadzające w świat najnowszych technologii konstruowania kominków. Dzięki firmie PROMAT, prawdopodobieństwo przypadkowości zastosowanych materiałów jest równe zeru. Lider w produkcji materiałów ochronnych w pożarnictwie ma spore doświadczenie przydatne w naszej branży i tym doświadczeniem chętnie się dzieli. Nasze zainteresowania się zbiegły, co zaowocowało serią przygotowań z wizytą u producenta włącznie. Większość materiałów i technologii przydatnych w budowie kominków znany i sprawdzony jest od lat. Tym razem zainteresowanie moje wzbudził nowy produkt. Płyta, a w zasadzie kompletny system PROMAFOUR. Przeszkolony w Belgii, poznawszy metody i składniki produkcji, wykonałem kilka prób w swoim niedoskonałym, ale skutecznym w działaniu laboratorium. Głównie sprawdzałem zachowanie się 15 mm płyty PROMAFOUR zastosowanej jako obudowa wkładu kominkowego bez koniecznej zwykle wentylacji. Paląc w ten sposób kilka tygodni, potwierdziłem przydatność materiału do tzw. ciepłych kominków. Relacja z tych prób znajduje się we wcześniejszych wpisach na blogu: Szkolenie po Budmie I.

 

Dalsze moje działania skupię na zastosowaniu systemu do obudowywania akumulacji. Cienka (12, 15 i 18 mm) płyta izolacyjna, bardzo stabilna, o dużej gęstości, przypomina swoimi właściwościami płyty szamotowe. Ten historycznie sprawdzony izolator, używany jest w zduństwie kilkaset lat. Nie widzę w zasadzie potrzeby zastępowania go czymś innym, tyle że świat się ostatnio trochę rozpędził i nie wszyscy maja czas i cierpliwość klecić obudowy z płytek czy nawet 100 cm długości płyt. Budowa piecokominka z materiału o wymiarach 125 X 250 cm pozwala wykonać tego typu obudowę w jeden dzień łącznie z malowaniem. Odbywa się to bez uszczerbku dala procesów technologicznych, z jakim mamy do czynienie próbując zbyt szybko przystępować do kolejnych czynności podczas konstruowania obudów, takich jak klejenie płyt szamotowych, zatapianie siatki, tynkowanie i malowanie.

 

Dość gadania. Relacja fotograficzna. W szkoleniu wzięło udział ponad 30 osób.

 

Szkolenie dotyczące systemu Promafour odbyło się 8 listopada w Łaziskach.

 

Źródło: http://blog.kominki-batura.pl/


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama