Reklama

70 - lecie HKI

W dniach 6-7 maja 2019 w Berlinie w obecności wielu gości ze sfer politycznych i gospodarczych odbyło się zebranie członków HKI, stowarzyszenia grupującego wielu europejskich producentów domowych i przemysłowych urządzeń grzewczych i kulinarnych.
70 - lecie HKI

W dniach 6-7 maja 2019  w Berlinie w obecności wielu gości ze sfer politycznych i gospodarczych odbyło się zebranie członków HKI, stowarzyszenia grupującego wielu europejskich producentów domowych i  przemysłowych urządzeń grzewczych i kulinarnych. 

 

70 lat HKI to dobry moment, by ocenić  to co zrobiono oraz spojrzeć w przyszłość. Globalizacja i cyfryzacja to zagrożenie, ale i szansa dla branży i dla Europy. Sekretarz Parlamentu, Oliver Wittke w swoim wystąpieniu „Perspektywy Unii Europejskiej” przekazał zebranym refleksje na temat aktualnego stanu Unii Europejskiej i podał ją jako modelowy przykład pokojowego rozwoju i dobrobytu. Znaczenie działalności HKI dla niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Energii podkreślił sekretarz Parlamentu Thomas Bareiss. Drugiego dnia dyrektor  HKI Frank Kienle poinformował, że organizacja jest strukturalnie i ekonomicznie dobrze przygotowana na wyzwania i pozostanie cenionym partnerem dla polityków. Szczególnie w skomplikowanych czasach istotne jest prowadzenie konstruktywnego dialogu pomiędzy polityką a gospodarką, w czym HKI jest pomocna. 

 

Christiane Wodtke ponowie wybrana prezesem HKI
 
Zjazd członków HKI, po raz  kolejny wybrał na prezesa panią Christiane Wodtke, przedsiębiorcę ze Szwabii. W roku 2011 Christiane Wodtke została pierwszą kobietą wybraną na najwyższy urząd w długiej historii HKI. Jak powiedziała Christiane Wodtke: „Przed branżą są rosnące wymagania, które też mają silny wpływ na politykę produktową. Oprócz ochrony klimatu, braku fachowej siły roboczej istotna jest również cyfryzacja i polityka informacyjna. Jeśli chodzi o badania naukowe i ich wdrażanie Niemcy powinny mieć przodującą rolę. Dobre  i wiarygodne przygotowanie techniczne HKI, które przekłada się na udział w opracowywaniu norm czyni organizację wartościową nie tylko dla branży, ale również dla ustawodawców. Ważnym zadaniem jest również w przyszłości polityka informacyjna, a to oznacza konieczność połączenia sił by  zabezpieczyć konkurencyjność branży ... Przyszłość jest wielkim wyzwaniem, ale Europa stawia na pokój, dobrobyt i wolność. Razem jesteśmy, my Europejczycy lepsi w globalnej rywalizacji, więc warto głosować za Europą”. 
 
 
 
 

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama