Reklama

Wyobraź sobie, że Twoja ciepła woda pochodzi z kominka!

Ogień i woda to żywioły, które towarzyszą nam od początku! To one sprawiły, że życie oraz rozwój cywilizacyjny stał się możliwy. Na pierwszy rzut oka są całkowitymi przeciwieństwami, w swojej „ujarzmionej“ formie jawią się jako doskonale dobrana para, inteligentny sposób efektywnego wykorzystania energii. Tak jak pod ziemią ogień sprawia, że istnieją ciepłe źródła i jeziora, tak ogień widoczny w kominku ogrzewa - poprzez wbudowany wymiennik ciepła - zimną wodę ze zbiornika buforowego.
Ciepła woda może pochodzić z kominka

Ogień i woda to żywioły, które towarzyszą nam od początku! To one sprawiły, że życie oraz rozwój cywilizacyjny stał się możliwy. Na pierwszy rzut oka są całkowitymi przeciwieństwami, w swojej „ujarzmionej“ formie jawią się jako doskonale dobrana para, inteligentny sposób efektywnego wykorzystania energii. Tak jak pod ziemią ogień sprawia, że istnieją ciepłe źródła i jeziora, tak ogień widoczny w kominku ogrzewa - poprzez wbudowany wymiennik ciepła - zimną wodę ze zbiornika buforowego. Po ogrzaniu gorąca woda wraca do zasobnika i może być wykorzystywana w kaloryferach lub ogrzewaniu podłogowym, do kąpieli czy pod prysznicem. Twórcza analiza połączona z zaawansowaną technologią oraz nieodparta chęć i tworzenia nowoczesnych rozwiązań doprowadziły do powstania wydajnego energetycznie i ekologicznie systemu grzewczego.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Porady kominkowe

Dane, które przekonują:


• 25-80% moc grzewcza wody;
• 78-86% skuteczność spalania;
• neutralny pod względem obecności CO2.

Zatem zachodzi nie tylko proces ogrzewania wody – dodatkowo wkład kominkowy wytwarza ciepło dla całego pomieszczenia, nie wspominając już o cudownie kojące atmosferze.
Problemy z miejscem przy tak zaawansowanej technologii? W żadnym razie! Nasze instalacje kominkowe z wkładem wodnym nie potrzebują więcej miejsca niż standardowe kominki z rozprowadzeniem ciepłego powietrza czy instalacje akumulacyjne.

Czy jest to opłacalna inwestycja? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Jeśli jednak dysponujecie Państwo wystarczająco dużym zbiornikiem buforowym i macie wszystkie pozostałe elementy nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania, to warto porównać proponowane rozwiązanie z „normalną” instalacją z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Oczywiście nie w kontekście roku, ale z pewnością przez cały okres użytkowania kominka. I nie należy przy tym pomijać korzyści dodatkowych – cudownej wizji ognia i jednocześnie bezpiecznego oraz efektywnego jego wykorzystania. Poza tym uniezależniacie się Państwo od dostawców energii i ich drogich usług.

Sprawdzone w rzeczywistości

Wyobraź sobie, że ciepła woda w Twoim domu pochodzi z kominka. Niemożliwe, pomyślisz. Z firmą Spartherm w żadnym razie!
Ponieważ duża część naszego codziennego zużycia wody to właśnie ciepła woda, konsekwentnie wykorzystujemy możliwości jakie daje nam kominek. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nasze wkłady kominkowe z układem wodnym to coś znacznie więcej niż tylko dodatkowe źródła energii.

Wszystko, co do tej pory robisz z podgrzaną wodą, możesz uzyskać mając kominek przewodzący wodę. Czy to gorąca kąpiel, czy ciepły prysznic, czy też przyjemne ciepło podgrzewanej podłogi - w każdym przypadku gorącą wodę, którą potrzebujesz, możesz wytworzyć korzystając z naszych wodnych wkładów kominkowych.
Szczególnie w czasach nieustannie kurczących się zasobów naturalnych ważne jest, aby optymalnie wykorzystywać istniejące źródła energii. W okresie zachodzących widocznych zmian klimatycznych szczególnie istotne jest wytwarzanie energii bez udziału CO2 – z drewna. W czasach stale rosnących cen energii ogrzewanie ekonomiczne to niemalże absolutna konieczność.

Z technologią Spartherm wykorzystującą drewno!

Tak dużo możesz wydobyć z Mini Z1 H2O.
Spalając 2,0 kg/h drewna możemy poprzez promieniowanie kominka utrzymywać temperaturę 20°C w pomieszczeniu o powierzchni 40 m² w domu KfW 70. Dodatkowo korzystając z wymiennika ciepła można:

• podgrzać wodę w 300l zbiorniku buforowym z 40°C do 56,1°C lub
• przez 8,4 min brać prysznic w wodzie o temperaturze 39°C lub
• napuścić do wanny 160l wody o temperaturze 39°C.

Dobrze zaplanowane jest po prostu lepsze

Do całkiem niedawna jeszcze instalacje grzewcze dla budynków mieszkalnych były bardzo proste w wykonaniu. Wystarczył materiał opałowy i urządzenie do spalania; instalacja była gotowa. Wzrastające koszty energii i rozwój świadomości ekologicznej powodują, że obecnie rzadko stosuje się jednorodne rozwiązania. Znacznie częściej sięgamy po takie, które łączą w sobie różne systemy grzewcze, dobrane indywidualnie do potrzeb, sytuacji życiowej użytkownika, położenia domu i stylu konstrukcyjnego.

W zależności od zdań, jakie powinien spełniać wodny wkład kominkowy, Aquabox czy wkład piecowy, może być wykorzystywany do podgrzewania wody lub jako system wspomagający układ ogrzewania. Inne są wymagania dotyczące sposobu wytwarzania i rozdziału ciepła. Rzeczywiste zapotrzebowanie na energię cieplną danego budynku mieszkalnego to dodatkowy, bardzo istotny czynnik.
Ważne jest, abyście Państwo dokładnie przedstawili swoje oczekiwania i życzenia dotyczące instalacji podczas rozmowy z przedstawicielem handlowym i wykonawcą instalacji. Pozwoli to na właściwy dobór poszczególnych elementów instalacji stosownie do potrzeb i indywidualnego stylu życia.

Dokładne ustalenie zapotrzebowania na energię cieplną Państwa domu może okazać się konieczne

  •  Ponieważ tylko ten, kto dobrze zna potrzeby swojego domu zarówno w okresie wzmożonego zużycia jak i średnio przez cały rok, wie, czego potrzebuje. Zapotrzebowanie na energię grzewczą należy obliczać zgodnie z wytycznymi normy EN 12831 według wielkości powierzchni mieszkalnej. Uzyskane wartości posłużą do ustalenia dziennego i rocznego zużycia drewna. Jakie urządzenie wytwarzające ciepło jest dla mnie najlepsze?
  •  Również i ta kwestia wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Czynniki takie jak substancja budowlana oraz geometria konstrukcji z jednej strony i przyzwyczajenia mieszkańców czy inaczej mówiąc sposób życia z drugiej są elementami o decydującym znaczeniu. Aby dokonać naprawdę indywidualnego wyboru niezbędna jest szeroka i zróżnicowana oferta urządzeń pod kątem wydajności w zakresie ogrzewania pomieszczenia i podgrzewania wody, taka jaką ma firma Spartherm. Układ regulacji i sterowania jako wkład w ochronę środowiska?
  •  Im większe zapotrzebowanie na energię cieplną tym istotniejsza staje się kwestia regulacji procesu spalania. Elektroniczny układ regulacji zwiększa efektywność instalacji, optymalizując proces spalania. Daje jednocześnie poczucie komfortu, zwalnia użytkownik z konieczności samodzielnej kontroli procesu spalania. jednocześnie poczucie komfortu czasowo zwalniając użytkownika z konieczności samodzielnej kontroli procesu spalania.

http://www.spartherm.pl

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama