Jesteśmy firmą, która wykonuje zlecenia na terenie całej Polski i specjalizuje się w budowie profesjonalnych grillo-wędzarni. Dbamy o najwyższą jakość wykonywanych przez nas prac i maksymalne zadowolenie klienta.
Świat Kominków: Specjalizuje się Pan w projektowaniu i budowie profesjonalnych grillo-wędzarni już od ponad 12 lat. Z każdą z prac związana jest inna historia. Jak było w przypadku prezentowanej realizacji? Co ją wyróżnia?
Tomasz Kiszka: To wyjątkowa całoroczna kuchnia ogrodowa, do budowy której użyto najlepszych materiałów, które są dostępne na rynku europejskim. Stylem nawiązuje do Folwarku Pszczew, obiektu związanego z turystyką winiarską, z zespołem pałacowo--parkowym, położonego w województwie lubuskim. Inwestorzy podróżując po Polsce, zainspirowani altaną grillową w obiekcie, zamarzyli o własnej kuchni ogrodowej, która będzie unikalna i niepowtarzalna. Szukając wykonawcy, natknęli się w internecie na zdjęcia i filmy moich realizacji i tak rozpoczęła się nasza współpraca. Kuchnia składa się z kominka, grillo-wędzarni, pieca chlebowego, płyty fajerkowej z piekarnikiem, zlewozmywaka oraz blatów kuchennych wykonanych z ponad 100-letniej cegły rozbiórkowej polerowanej. W realizacji wykorzystano żeliwne okucia z ozdobnym ornamentem z odlewni żeliwa „Gracja”, ponad 100-letnie odrestaurowane żeliwne okna dostarczone przez właścicieli oraz ręcznie formowaną cegłę z Cegielni „Słodków”. Całość kuchni znajduje się pod ośmiokątną altaną i wkomponowana jest w jedno z jej ramion, z której przeciwne ramię otwarte jest pomostem na duży staw. Altanę zbudowała firma K2 Altany z Gniezna, która nie boi się wyzwań i konstruuje wyjątkowe realizacje na terenie nie tylko Polski, ale i innych krajów Europy. To firma wielopokoleniowa z ogromnym doświadczeniem. Warto dodać, że po środku altany znajduje się też murowane ognisko z wyciągiem i mechanizmem do podnoszenia rusztu do grillowania.
ŚK: Każdy człowiek ma inne gusta i potrzeby. Skąd czerpie Pan pomysły i inspiracje, aby zadowolić różnorodne oczekiwania klientów?
TK: Cały czas szukam inspiracji w otaczającym mnie świecie. Obserwuję też trendy zagraniczne. W swoich pracach inspiracje czerpię głównie z podróży, zabytków architektonicznych otaczającej przyrody. Obserwuję też tematyczne, zagraniczne strony internetowe i grupy zdunów w mediach społecznościowych, m.in. z Ukrainy, Rosji czy Litwy, którzy – według mnie – robią niezwykle ciekawe rzeczy. Zwracam też dużą uwagę na szczegóły i detale, ale przede wszystkim praca daje mi radość i satysfakcję. Jest moją pasją, dlatego cały czas uczę się i rozwijam, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów i być dumny z efektów swojej pracy.
ŚK: Na pewno trzeba umieć słuchać i lubić rozmawiać z ludźmi, aby zrozumieć ich potrzeby. Jakie jeszcze cechy powinien posiadać dobry rzemieślnik?
TK: Dobry rzemieślnik musi posiadać odpowiednie umiejętności i doświadczenie, a także zmysł estetyczny. Ta ostatnia cecha jest bardzo ważna, gdyż budowane urządzenia muszą być spójne z otoczeniem i pasować do całości architektury krajobrazu, aby były atrakcyjne. Z pewnością dobry rzemieślnik powinien umieć wykonywać też rzeczy piękne i trwałe, ale przede wszystkim musi być pracowity i cierpliwy, gdyż tylko ciężka praca daje niesamowite efekty.