Reklama

Rozwój innowacyjnych technologii w aspekcie kominków

Nowe trendy budownictwa stawiają surowe wymagania w zakresie elementów konstrukcyjnych, z których są wzniesione budynki mieszkalne. Obecnie dom ma zapewnić oszczędność energetyczną, niezależność i prywatność. Coraz powszechniejsze stają się budynki o małej powierzchni zabudowy, gdzie wyposażenie wymaga „kompaktowości”. Stając naprzeciw wymaganiom nowoczesnego budownictwa, Schiedel wprowadził do swojej oferty modułowe systemy kominkowe zintegrowane z kominem.

Źródło: Schiedel

Kominek to część wyposażenia domów, która w jesienne i zimowe chłody jest nie do przecenienia. Pozwala szybko się ogrzać oraz tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę. Zapewnia przytulność, dobre samopoczucie i harmonię. Kojarzony jest z rodzinną atmosferą i magią świąt Bożego Narodzenia. Zawsze jest sercem domu.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Kominy i wentylacja do kominka

Myśl technologiczna 

Nowe trendy budownictwa stawiają surowe wymagania w zakresie elementów konstrukcyjnych, z których są wzniesione budynki mieszkalne. Obecnie dom ma zapewnić oszczędność energetyczną, niezależność i prywatność. Coraz powszechniejsze stają się budynki o małej powierzchni zabudowy, gdzie wyposażenie wymaga „kompaktowości”. Rozwiązaniem tego trendu staje się prefabrykacja, pozwalająca na wznoszenie domów mieszkalnych nawet w kilka dni. Wszystkie te aspekty wymagają  produktów, które idealnie dopasują się do nowoczesnych domów i przyniosą satysfakcję ich użytkownikom. Stając naprzeciw wymaganiom nowoczesnego budownictwa, Schiedel wprowadził do swojej oferty modułowe systemy kominkowe zintegrowane z kominem. 

Schiedel Kingfire® Parat

Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie modułu Kingfire® z prefabrykowanym, energooszczędnym kominem Absolut Parat (fot. nr 1). Komin + kominek = kompletny system, który montuje się za pomocą dźwigu. Montaż jest szybki i tani. Wykonuje się go na etapie stanu surowego budowy, dzięki temu produkt jest od razu przygotowany do eksploatacji. Ze względu na modułowość i pionowy układ, system nie wymaga dodatkowej powierzchni mieszkalnej. Sprawdza się w przypadku szczelnych, nowobudowanych budynków energooszczędnych, z uwagi na niezależny obieg powietrza. 

Schiedel Sirius® Permeter Smooth Air

Sirius® Permeter Smooth Air (fot. nr 2) to unikalny system, który scala ze sobą zaawansowane technologie odprowadzenia spalin z energooszczędnym piecem kominkowym. Komin stalowy ma budowę dwuścienną. Kanał wewnętrzny służy do odprowadzania dymu, natomiast koncentryczny (rura w rurze) kanał zewnętrzny doprowadza powietrze niezbędne do spalania wprost do paleniska. Dzięki temu komora spalania pieca jest zamknięta, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. System wykonuje się na etapie prac wykończeniowych. Jest na tyle lekki (około 200 kg), że nie zachodzi potrzeba dodatkowych wzmocnień posadowienia. Dzięki temu piece Schiedel Sirius można ustawić w wybranym miejscu bez specjalnych przygotowań, także w pomieszczeniu, gdzie nie planowano wcześniej kominka lub pieca. Piec można podłączyć do kanału powietrznego z tyłu lub od dołu, np. wykorzystując kanał poprowadzony pod podłogą lub w piwnicy. Piec Sirius to urządzenie o bardzo wysokiej sprawności (82-84%), o klasie energetycznej A+.  

Kierunki rozwoju 

Chcąc sprostać stawianym wymaganiom, opieramy się na zdobywanym od lat know-how i prowadzimy inwestorów, począwszy od etapu projektowego, poprzez wykonawstwo, skończywszy na obsłudze posprzedażowej. Dziś priorytetem jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni, oszczędność energii, aspekty ekologiczne, czas realizacji inwestycji, prostota oraz funkcjonalność. Wpisując się w trendy nowoczesnego budownictwa, firma Schiedel wprowadziła do palety produkty z serii Kingfire oraz Sirius. Ich walory estetyczne, różnorodność aranżacji oraz nowoczesny design sprawiają, że potencjalny klient może spełnić swoje marzenie o kominku. 

Odpowiedzialna polityka zrównoważonego rozwoju

Strategia firmy Schiedel, oprócz wdrażania innowacyjnych produktów, polega na wysoce profesjonalnej polityce informacyjnej związanej ze spalaniem drewna, będącego obecnie jednym z elementów negatywnej kampanii antysmogowej. W ostatnim czasie Schiedel wspólnie z innymi organizacjami przystąpił do kampanii „Drewno – pozytywna energia”, mającej na celu odwrócenie negatywnego trendu wykluczającego drewno i biomasy jako paliwa w ramach OZE. Kampania „Drewno – pozytywna energia” idealnie wpisuje się w działania firmy Schiedel, o nazwie Going Green, które promują zrównoważony rozwój i realizują szereg działań m.in. z zakresu ekologii i efektywności energetycznej.

Przykładem naszych pierwszych działań jest specjalnie w tym celu stworzona strona internetowa – Ogrzewanie drewnem: https://www.schiedel.com/pl/o-nas/naturalne-ogrzewanie-drewno/. 

www.schiedel.pl

 

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama