Reklama

Szkoła Dobrego Kominkarstwa - 13-14.V. 2010 r.

13 i 14 maja w Łaziskach koło Wągrowca (województwo wielkopolskie) odbyła się kolejna edycja szkoleń organizowanych przez Szkołę Dobrego Kominkarstwa Piotra Batury. Pierwszy dzień szkolenia, pod hasłem „Woda na przód”, przeznaczony był...
Szkoła Dobrego Kominkarstwa - 13-14.V. 2010 r.

13 i 14 maja w Łaziskach koło Wągrowca (województwo wielkopolskie) odbyła się kolejna edycja szkoleń organizowanych przez Szkołę Dobrego Kominkarstwa Piotra Batury. Pierwszy dzień szkolenia, pod hasłem „Woda na przód”, przeznaczony był w szczególności dla instalatorów kominków włączanych do sieci c.o. oraz firm początkujących w branży kominkowej. Podczas szkolenia przedstawiono przegląd wkładów kominkowych z płaszczem wodnym; praktyczny pokaz sposobów podłączania kominka wodnego do sieci c.o.; mówiono o prawidłowym podłączania wkładu kominkowego do tradycyjnego i systemowego komina. Ponadto przedstawiono w jaki sposób można panować nad intensywnością ognia (z pominięciem rozwiązań instalowanych przez producenta, jak i we współpracy z nim, jak: ograniczenie ciągu i zwiększenie ciągu przy zbyt małych kominach); prezentację na temat wykonywania instalacji kominka z płaszczem wodnym z wykorzystaniem systemów zabezpieczeń oraz zaprezentowano paleniska wodne opalane peletem. Omówiono także zagadnienia prawne zwiazane z kominkami z płaszczem wodnym.

14 maja w Szkole Dobrego Kominkarstwa omówiono zagadnienie zamontowania pieca do pizzy w kominku z płaszczem wodnym, które było połączone z pokazem praktycznym tego rozwiązania. Sporo czasu poświęcono budowie tradycyjnymi metodami „ciepłego kominka” z elementami akumulacji ciepła z wykorzystaniem materiałów produkowanych w Polsce. Podczas szkolenia wykonano zarówno lekką konstrukcję z materiałów szamotowych, jak i ciężką konstrukcję z akubetu. Uczestnikom przybliżono także tematykę stosowania kafli w nowoczesnym zduństwie.

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama