W tym roku Festiwal trwał 2 dni, podczas których odbyło się 30 warsztatów ceramicznych, m.in. ryt wklęsły i wypukły, lepienie mydelniczek, świeczników, malowanie angobami, toczenie na kole, o tym jak łączyć ze sobą szkliwa i tworzyć płynące efekty, monotypia, warsztaty dla dzieci i wiele innych.
Więcej artykułów na temat drewna opałowego znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG
Odbył się pokaz garncarstwa wczesnośredniowiecznego z lepieniem garów metodą taśmowo - ślizgową oraz wypał w piecu jamowym ulepionych wcześniej miseczek i okaryn (które ku radości uczestników - grają!).
Finalnie podczas Festiwalu wystawiło się 40 stoisk. Można było kupić ceramikę artystyczną, użytkową, rzeźby, toczone dzbany, dwojaki i trojaki. Z ofertą wystawili się także partnerzy festiwalu 1240.design i Ceramiq, którzy także prowadzili warsztaty dla uczestników festiwalu.
Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach, na które czekało artystyczne malowanie dachówek ceramicznych oraz zabawy na świeżym powietrzu. Czas umilały zespoły ludowe Pieckowianie i Mazurskie Babki, a o brzuchy uczestników zadbała Restauracja Kurka Wodna, KGW Pieckowianie, KGW Jarzębina, KGW Makówka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Turystyki WIejskiej.
Jednym z patronów medialnych wydarzenia był magazyn "Świat Kominków".