Konferencja skoncentruje się na najnowszych osiągnięciach i innowacjach w dziedzinie energii odnawialnej, mając na celu zbadanie zrównoważonych rozwiązań na rzecz lepszej przyszłości. To nadzwyczajne wydarzenie będzie okazją do spotkań i nawiązania kontaktów z wybitnymi naukowcami, ekspertami i decydentami światowego formatu. Wśród prelegentów znajdą się wybitni eksperci z kraju i zagranicy, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Konferencja dotyczyć będzie też wyzwań w sektorze energii odnawialnej. To właśnie podczas takich wydarzeń konkretyzuje się przyszłość energii odnawialnej.
Konferencja adresowana jest w szczególności do przedstawicieli środowiska nauki, biznesmenów, przedstawicieli przemysłu oraz studentów i doktorantów zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie OZE. Obecne będą też osoby zainteresowane tą tematyką oraz przedstawiciele instytucji państwowych i samorządowych.
Wzorem ubiegłych lat, konferencja będzie podzielona na część plenarną i sesje tematyczne, odpowiadające niżej wymienionym obszarom:
- Energia solarna
- Energia geotermalna
- Biomasa i paliwa biomasowe
- Pompy ciepła
- Energia wiatru
- Ogniwa paliwowe
- Spalania, współspalanie i kogeneracja w układach OZE
- Modelowanie, symulacja i optymalizacja systemów OZE
- Zaawansowane technologie magazynowania energii
- Gospodarka odpadami i ciepłem
- Polityka i ekonomia OZE
Szczegółowa agenda wydarzenia będzie znana niedługo. W programie poza wystąpieniami prelegentów, firm, prezentacjami naukowymi znajdą się także panele dyskusyjne, zajęcia integracyjne oraz uroczysta kolacja. Dodatkowo w ostatnim dniu konferencji odbędzie się też Walne zgromadzenie członków Izby Gospodarczej Urządzeń Odnawialnych Źródeł Energii (IGUOZE), który jest zarówno jednym z organizatorów jak i sponsorem wydarzenia. Dodatkowo chętni uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzania 24 maja elektrociepłowni.
Organizatorami wydarzenia są:
- WYDZIAŁ INŻYNIERII PRODUKCJI I ENERGETYKI UNIWERSYTET ROLNICZY IM. HUGONA KOŁŁĄTAJA W KRAKOWIE
- KATEDRA SUROWCÓW ENERGETYCZNYCH, WYDZIAŁ GEOLOGII, GEOFIZYKI I OCHRONY ŚRODOWISKA, AKADEMIA GÓRNICZO-HUTNICZA IM. STANISŁAWA STASZICA W KRAKOWIE
- INSTYTUT INŻYNIERII MECHANICZNEJ, SZKOŁA GŁÓWNA GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE
- IZBA GOSPODARCZA URZĄDZEŃ ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII
- KATEDRA TECHNOLOGII ENERGETYCZNYCH, UNIWERSYTET W ŻYLINIE, SŁOWACJA
- POLISKIJ NARODOWY UNIWERSYTET W ŻYTOMIERZU, UKRAINA
- PODOLSKI PAŃSTWOWY UNIWERSYTET ROLNICZO-TECHNICZNY, KAMIENIEC PODOLSKI, UKRAINA
- POLSKIE TOWARZYSTWO INŻYNIERII ROLNICZEJ
- MIĘDZYNARODOWA KOMISJA ROLNICTWA I INŻYNIERII BIOSYSTEMÓW SEKCJA IV: ENERGIA W ROLNICTWIE
Konferencja objęta została honorowym patronatem MINISTERSTWA KLIMATU I ŚRODOWISKA oraz IZBY GOSPODARCZEJ URZĄDZEŃ
ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII, a patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn "Świat Kominków".
Szczegółowe informacje odnośnie kosztów uczestnictwa i dostępnych pakietów znajdują się na stronie konferencji. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji ze względu na niższe koszty uczestnictwa. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie konferencji:
.