Nowa koncepcja ISH jeszcze bardziej skoncentrowana na odwiedzających
Stefan Seitz, dyrektor zarządzający marką ISH :
Świat potrzebuje nowych rozwiązań by zatrzymać zmiany klimatu a rozwiązania, które mogą wnieść w tą transformację wkład są pokazywane na ISH we Frankfurcie nad Menem.
Targi Frankfurt i partnerzy wspólnie przeanalizowali działania jakie należy podjąć . Rezultatem tych analiz jest nowy, nowoczesny i przyszłościowo zorientowany układ, fundament nowoczesnego międzynarodowego miejsca spotkań. który zbliży się w jak największym stopniu do potrzeb odwiedzających imprezę.
Odwiedzający ISH są tak samo zróżnicowani w swoich zainteresowaniach jak i cała branża. W związku z tym pod hasłem „Rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości” ISH 2025 zaoferuje wszystkim uczestnikom nową , przejrzystą i nowoczesną strukturę wydarzenia podzieloną na osiem stref:
- - łazienki
- - systemy dostaw wody
- - instalacje
- - wytwarzanie ciepła
- - powietrze w budynkach
- - inteligentne zarządzanie budynkami
- -rozwiązania informatyczne
- - produkty HVAC i sanitarne
Wydarzenie przechodzi więc metamorfozę od prostego pokazywania produktów w pokaz rozwiązań problemów i relacji pomiędzy potrzebami a możliwościami ich realizacji. Istotne będzie włączenie w te struktury nowej, otwartej w roku 2023 hali nr 5.
Strefa „Wytwarzanie Energii” obejmie:
- systemy grzewcze wykorzystujące prąd elektryczny, ze szczególnym zwroe4niem uwagi na efektywności i środowiskową zgodność. Systemy elektryczne oferują dużą elastyczność rozwiązań a jeśli prąd pochodzi ze źródeł odnawialnych mogą być bardzo ekologiczne
-ogrzewanie lokalne i osiedlowe, pozwala na wykorzystanie paliw odnawialnych i dostarczanie ciepła do obiektów za pomocą krótkiego systemu rur
-systemy ogrzewania bazujące na gazie i paliwach płynnych mogą być ekologiczne gdy wykorzystują nie tylko ciepło z paliwa ale też odzysk ciepła ze spalin (kondensacja)
-biomasowe systemy grzewcze do wytworzenia ciepła używają paliw organicznych, takich jak drewno, pellety, zrębki czy odpady biologiczne. Główną przewagą ogrzewania biomasa jest neutralność CO2 bo węgiel emitowany w czasie spalania jest absorbowany w czasie wzrostu drzew tworząc obieg zamknięty. Wszechstronność biomasy jako paliwa umożliwia stosowanie różnych systemów , w zależności od lokalnych uwarunkowań czy indywidualnych wymagań. Przykładowo piecyki na pellet doskonale pasują do budynków mieszkalnych a większe urządzenia spalające zrębki drzewne mogą być wykorzystywane do celów przemysłowych. Systemy ogrzewania biomasą to doskonały sposób na ograniczenie zależności od paliw kopalnych. W połączeniu z systemami solarnymi są to rozwiązania wyjątkowo zrównoważone środowiskowo.
Frankfurt a. Main 25.01.2024, ISH