Reklama

Ostatnie dwa tygodnie naboru do Rocznej Szkoły Zduńskiej 2024/2025

Wraz z końcem września kończy się termin zgłoszeń do udziału w nowej edycji szkoły zduńskiej. "Organizując szkołę, chcemy przywrócić i poszerzyć umiejętność wykonywania głównego celu zawodu zduńskiego jakim jest budowa instalacji indywidualne ogrzewanie budynków mieszkalnych za pomocą spalających biomasę drzewną współczesnych pieców zduńskich –piecokominków, budowanych z wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów." - mówi Jacek Ręka, Straszy Cechu
Ostatnie dwa tygodnie naboru do Rocznej Szkoły Zduńskiej 2024/2025

Nabycie przez kolejną grupę doświadczonych wykonawców pieców i kominków, nowych tego rodzaju wysokich kwalifikacji w branży energetyki cieplnej (a na końcu szkoły ich potwierdzenie przed komisją egzaminacyjną Izby rzemieślniczej), pozwoli wzmocnić nasz krajowy rynek zduńskich instalacji grzewczych, w „gorącym” okresie walki z zakazami i ograniczeniami ogrzewania domów drewnem spalanym w piecach i kominkach. W ten sposób pokażemy lobbystom konkurencyjnych instalacji grzewczych, że rzemiosło zduńskie też posiada fachowców o wysokich potwierdzonych kwalifikacjach, i dlatego nie można go ograniczać ani wykluczać z rynku energetyki cieplnej. - mówi Jacek Ręka Starszy Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych.  

Jak dodaje - Obecność coraz liczniejszej grupy fachowców posiadających potwierdzone kwalifikacje i rzeczywiście potrafiących budować zduńskie instalacje zapewniające najtańsze i niezależne od dopływu prądu centralne – podstawowe ogrzewanie budynków mieszkalnych największym OZE jakim jest biomasa drzewna, powinna uzasadnić i wymóc na decydentach konieczności wspierania programami dotacji także zduńskich instalacji na biomasę drzewną, podobnie jak to ma dziś miejsce w stosunku do innych branż i technologii grzewczych OZE. Ponadto w dobie europejskiej transformacji energetycznej Zielonego Ładu, gdy wkrótce zniknie możliwość stosowania już do ogrzewania domów zapewniających do tej pory stabilność cieplną tradycyjnych instalacji na węgiel i gaz GZ (jako paliwa kopalne) i będą promowane głównie technologie dostarczające KILKAKROTNIE DROŻSZE ogrzewanie i w dodatku niestabilne, rzemiosło zduńskie powinno WYKORZYSTAĆ TĘ SZANSĘ i umieć upowszechnić stosowanie do celów głównego – centralnego ogrzewania budynków współczesne technologie zduńskie pieców – piecokominków. Aby podołać tym wezwaniom czasu, ma pomóc nowa edycja naszej szkoły zduńskiej. Będzie ona jeszcze bardziej i w większym zakresie obejmowała SZKOLENIA PRAKTYCZNE realizowane „na żywo” na konkretnych budowach instalacji centralnego – podstawowego ogrzewania budynków piecami zduńskimi na biomasę drzewną z zastosowaniem najnowszych technologii, urządzeń i materiałów zduńskich.

 

Roczna Szkoła Zduńska 2024/2025

Kurs doskonalenia zawodowego dorosłych w zakresie „Ogrzewania domów drewnem” 

1. Cel szkoły

 a. Przywrócić umiejętność stosowania zduńskich technologii ogrzewania domów biomasą drzewną z zachowaniem obowiązujących wymogów ekologicznych i regulacji prawnych.

 b. Pomóc w nabyciu umiejętności stosowania nowych materiałów i urządzeń zduńskich przeznaczonych do budowy pieców pokojowych – współczesnych piecokominków centralnego/podstawowego ogrzewania całych domów. 

c. Dopomóc w rozwoju własnej firmy i rozwoju zawodowym w kierunku „od tradycyjnego pieca kaflowego czy rekreacyjnego kominka do współczesnych akumulacyjnych kominków podstawowego ogrzewania o długim okresie autonomiczności”. 

2. Dla kogo jest Szkoła Zduńska?

 a. Dla zdunów doświadczonych w stosowaniu tradycyjnych technologii zduńskich 

 b. Dla doświadczonych budowniczych kominków (właścicieli firm, projektantów, wykonawców) 

3. Program Szkoły

 a. Rozpoczęcie w październiku 2024 i zakończenie egzaminem zduńskim w czerwcu 2025.

 b. Dwudniowe szkolenie teoretyczno-praktyczne 1 raz w miesiącu (poniedziałki i wtorki) 

c. Szkolenie praktyczne na budowie pieca pod kierunkiem mistrza zduńskiego 1 raz w każdym miesiącu (ok. 2-3 dni) 

4. Koszt Szkoły Zduńskiej 

Dzięki sponsorom koszt uczestnictwa ogranicza się do:

 a. Kosztu dojazdu, noclegu 

b. Kosztu czasu poświęconego na szkolenie – ok. 4-5 dni co miesiąc przez 9 miesięcy

c. Kosztu egzaminów teoretycznych i praktycznych w Izbie Rzemieślniczej 

5. Zgłoszenia uczestników - do końca września 2024, osobiście lub telefonicznie pod numerem: 12 637 92 88

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama