Reklama

Firma wykonawcza – przepis na sukces. Laureaci nagrody Płomień Roku 2024 w kategorii Realizacja

Nie w każdej pracy możemy być oceniani na podstawie wymiernych efektów. Nie każdy zawód wymaga też od nas tak wielu różnorodnych umiejętności, jak prowadzenie firmy wykonawczej – kominkowej lub zduńskiej – w której wykazać się trzeba całym wachlarzem różnorodnych zdolności. Zaczynając od umiejętności interpersonalnych, które przełożą się na kontakt z klientem, po umiejętności manualne, wiedzę techniczną i wyczucie estetyki, które widoczne będą w zbudowanym kominku, piecu, kuchni kaflowej czy ogrodowej. A to tylko niektóre aspekty, w których sprawnie powinien poruszać się kominkowy wykonawca. Ostatecznie będzie oceniany na podstawie swoich realizacji, bo to jest wymierny efekt jego pracy i świadectwo umiejętności oraz estetycznego wyczucia czy wręcz architektonicznego zacięcia.

Najpiękniejsze realizacje 

Corocznie redakcja naszego magazynu Świat Kominków wybiera spośród zgłoszonych prac najatrakcyjniejsze i najciekawsze realizacje, które powstały w ostatnim roku w polskich domach i ogrodach. Wybór – jak co roku – nie jest łatwy, a uczciwie trzeba przyznać, że  nie wszystkie nadesłane prace reprezentują poziom godny wyróżnienia. Jako jury nie zawsze jesteśmy jednomyślni, ale dyskutujemy, przedstawiamy swoje argumenty i w sposób demokratyczny wybieramy zdobywców nagrody większością głosów. Kolejne nagrody już za nami, a laureaci nagrody Płomień Roku 2024 w kategorii Realizacja zostali uhonorowani w czterech kategoriach urządzeń: kominek, piec kaflowy, kuchnia, urządzenie ogrodowe. Nagrody zostały uroczyście wręczone podczas targów Warsaw Home & Contract 2024, a dla nas stały się pretekstem, by zapytać laureatów o ich atuty, tajniki i sposób pracy z klientem oraz o znaczenie dla nich naszej nagrody. 

Realizacje nagrodzone nagrodą Płomień Roku 2024. Po lewej stronie realizacja Evkominki, po środku realizacja G-W Kiszka, po prawej stronie realizacja PHU Kominki Dzikorski. 
Więcej podobnych treści w dziale KominkiPRO

 

Damian Domińczak z 4-M Tech podkreśla, że istotne jest, aby tworzyć urządzenia skrojone na miarę klienta, które są funkcjonalne, estetyczne i trwałe, dzięki czemu dadzą pewność bezawaryjnego funkcjonowania na lata. 

Tomasz Chatkiewicz ze Studia Zduńskiego zauważa, że kluczowe dla sukcesu firmy jest wieloletnie doświadczenie zdobyte w trakcie wykonywania kilkuset urządzeń. W przypadku Pana Tomasza było to średnio 35 urządzeń zduńskich rocznie, w przeciągu ponad 20 lat prowadzenia działalności zduńskiej. Takie doświadczenie przekłada się nie tylko na pozytywne opinie klientów i ich polecenia. Cenne są też polecenia ze strony kaflarni, z którymi firma współpracuje, bo mają pewność, że ich kafle i klient będzie od początku do końca inwestycji będzie pod dobrą opieką, co przełoży się finalnie na zadowolenie z urządzenia. 

Swoim przepisem na sukces podzielił się z nami również zdun Bogdan Nikiel – właściciel Soul of Fire. – Mój przepis na sukces to pokora, cierpliwość i konsekwencja. Pokora pozwala słuchać potrzeb klientów, cierpliwość uczy, że jakość wymaga czasu, a konsekwencja w działaniu gwarantuje solidne efekty. Dzięki temu moje realizacje służą przez lata i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednocześnie zauważa, jak na przestrzeni 33 lat jego działalności zmienili się zleceniodawcy. Są bardziej świadomi, mają większą wiedzę i precyzyjniej określają swoje oczekiwania. – To wymaga ode mnie nie tylko doskonałej znajomości produktów, ale też umiejętności wsparcia i indywidualnego podejścia. Jakość wykonania jest dla mnie równie ważna, jak jakość relacji z klientem – dodaje. W codziennej pracy projekty tworzy tradycyjnie ołówkiem na kartce, co pozwala na indywidualne podejście i precyzję. Pan Bogdan zwraca uwagę, że na każdym etapie przy budowie pieca istotna jest dbałość o każdy szczegół prac oraz regularny kontakt z klientem, aby informować go na bieżąco o postępach. 

Sebastian Dzikorski z PHU „Kominki” zauważa z kolei, że ważna przy realizacjach kominkowych jest staranność i indywidualne podejście, aby kominek – który powstanie – był odpowiednio dopasowany do potrzeb i wymogów inwestora. Dlatego aby osiągnąć ten cel, potrzebne jest rzeczywiste zaangażowanie. Pomaga też, oczywiście, duże doświadczenie zdobyte przez lata działań i kontaktów z klientami oraz współpracy z projektantami. Jak zauważa Pan Sebastian, mocną stroną jego firmy jest tworzenie realizacji zgodnych z najnowszymi trendami i dopasowanie ich do wnętrz, w których powstają. Aby tego dokonać, stale podnoszą swoją wiedzę na tematy związane ze zmieniającymi się trendami i materiałami oraz biorą udział w szkoleniach związanych z nowymi rozwiązaniami i systemami. 

Jakie czynniki są z kolei kluczowe, aby zapewnić satysfakcję klienta? Tomasz Kiszka, specjalista w tworzeniu ogrodowych kuchni i grillo-wędzarni, podkreślił, że oprócz wysłuchani potrzeb i zaleceń klienta, ważna jest ciągła współpraca podczas realizacji zlecenia oraz dbałość o szczegóły i detale, które pokazują umiejętności i klasę wykonawcy, a w dłuższej perspektywie przekładają się na wzrost prestiżu firmy, dzięki zdobyciu kolejnego zadowolonego po zakończeniu budowy inwestora. 

Zrozumienie klienta, jego potrzeb i dopasowanie się zarówno do stylu mieszkańców domu, jak i do atmosfery wnętrza są też najważniejszymi wyznacznikami satysfakcji klienta według Ewy Przewoźnej z evkominki. Jednocześnie Pani Ewa zauważa, że – czasem, jeżeli sytuacja tego wymaga, należy klienta delikatnie naprowadzić na najlepsze rozwiązanie, wyjaśnić, co sprawdzi się lepiej i co będzie bardziej atrakcyjnie wyglądać. Dodaje też – za udaną realizację odpowiada natomiast fakt, że jest ona zgodna z projektem, spełnia przyjęte założenia i swoją rolę, a samo urządzenie jest przyjazne w obsłudze. Widzimy też, że ważnym czynnikiem jest to, że nasza ekipa montażowa jest komunikatywna i podczas prac dba o porządek i wnętrze.

Kominek kaflowy, piec kaflowy, kuchnia kaflowa
Realizacje nagrodzone nagrodą Płomień Roku 2024. Po lewej stronie realizacja Evkominki, po środku realizacja Studio Zduńskie, po prawej stronie realizacja Soul of Fire.

 

Co daje nagroda Płomień Roku?

 

Tomasz Chatkiewicz, Studio Zduńskie: 

Po zdobyciu nagrody wielu naszych byłych klientów przesłało gratulacje i życzyło dalszych sukcesów w wymagającym zawodzie, jakim jest zduństwo. Osobiście, nagroda dodała mi skrzydeł do dalszych działań, choć nie zmieniła mojego podejścia do pracy, ponieważ jest ono takie samo z nagrodą czy bez niej – najważniejsze pozostaje zadowolenie klienta.

Sebastian Dzikorski, PHU „Kominki”: 

Nigdy wcześniej nie zgłaszałem realizacji do Płomienia Roku. Zdecydował o tym przypadek. Do przystąpienia namówił mnie jeden z przedstawicieli firm, z którymi współpracuję (Tomasz Węgrzyn z Defro). Nie oczekiwałem, że zdobędę główną nagrodę, a jednak udało się i od firm z branży otrzymałem wiele gratulacji. Było to – nie ukrywam – bardzo miłe i pokrzepiające. Lata moich działań zostały docenione, a moje chęci do dalszego poświęcania się w tej branży wzrosły. W skrócie, akumulatory zostały naładowane. Myślę, że pozwolą mi one działać dalej w kierunku, który dawno temu obrałem, i odczuwać jeszcze większą satysfakcję z tego, czym się zajmuję. 

Tomasz Kiszka, Grillo-wędzarnie: 

Kolejna, trzecia już, nagroda Płomień Roku dokumentuje – w przekonaniu obserwujących naszą firmę – że nie był to przypadek, a tych, którzy przymierzali się do budowy kuchni ogrodowej przekonuje, iż bez wahania można powierzyć nam zarówno proste, jak i najbardziej skomplikowane zlecenie. Osobiście nagroda ta stawia przede mną poprzeczkę do wykonywania coraz ciekawszych i bardziej odważnych projektów, a także utrzymywania najwyższej jakości. W dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne, gdyż nie brakuje konkurencji, która także stara się o coraz ciekawsze pomysły. Jednak w mojej głowie jest jeszcze wiele projektów, które chcę zrealizować, i wiem, że mocno się wyróżnią pośród innych prac. Nie byłoby to możliwe bez pasji – kocham to, co robię. Kiedyś chciałem zostać architektem i mimo że do tego nie doszło, to obecnie sam projektuję i wykonuję oryginalne budowle, co daje mi satysfakcję, a jednocześnie spełniam marzenia moich klientów. 

Bogdan Nikiel, Soul of Fire: 

Nagroda Płomień Roku to dla mnie ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla pracy, którą wkładam w każde zrealizowane zlecenie. Traktuję ją jako motywację do dalszego doskonalenia i dowód na to, że warto stawiać na jakość, tradycję i uczciwość w działaniu.

 

kuchnia ogrodowa, piec
Realizacje nagrodzone nagrodą Płomień Roku 2024.  Po lewej stronie realizacja 4M- Tech. Po prawej stronie Budownictwo Naturalne 

 

Damian Domińczak, 4M Tech:

Po raz pierwszy zgłosiłem swoją realizację do Płomienia Roku. Nagroda, jaką zdobyłem, to duży sukces dla takiej małej firmy, jak moja i z pewnością przełożyła się na większą motywację do pracy i zadowolenie z niej. Miłym dodatkiem były też płynące od znajomych i bliskich gratulacje.

Ewa Przewoźna, evkominki:

Od przeszło 20 lat staramy się spełniać oczekiwania naszych klientów w oparciu o materiały najlepszych producentów, na jak najwyższym, czasem niebanalnym poziomie estetycznym, adekwatnym do charakteru wnętrza. Jest nam niezwykle miło, że nasze starania spotkały się z uznaniem nie tylko inwestorów, ale również ludzi z branży. Nagroda Płomień Roku to również dodatkowy wiatr w żagle, motywacja do dalszych działań i poszerzania swoich horyzontów. Po jej zdobyciu poza gratulacjami i wyrazami uznania zdarza się też zdziwienie, że tak mała firma, z małego miasteczka, zdobywa uznanie na arenie krajowej.

 

Opracowała Aldona Mazurkiewicz


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama