Reklama

Jak działa dystrybucja gorącego powietrza w kominku?

Działanie systemu dystrybucji gorącego powietrza jest bardzo proste. Ogień w kominku rozgrzewa wkład kominkowy, który z kolei, dzięki swojej konstrukcji, bardzo wydajnie oddaje to ciepło powietrzu, które znajduje się w jego pobliżu...
Jak działa dystrybucja gorącego powietrza w kominku?
Ogień w kominku

Działanie systemu dystrybucji gorącego powietrza jest bardzo proste. Ogień w kominku rozgrzewa wkład kominkowy, który z kolei, dzięki swojej konstrukcji, bardzo wydajnie oddaje to ciepło powietrzu, które znajduje się w jego pobliżu. Powietrze to napływa poprzez specjalny kanał nawiewny, jak również poprzez szczelinę między obudową a wkładem kominkowym, czy też przez kratki w okapie kominka. Powietrze jest również ogrzewane od rury spalinowej odprowadzającej produkty spalania drewna do komina, rura ta - zwłaszcza jeśli posiada specjalne ożebrowanie – bardzo wydajnie oddaje ciepło.  Ogrzane w ten sposób powietrze jest transportowane za pomocą systemu nawiewu DGP do różnych pomieszczeń w budynku.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Porady kominkowe

Należy tu wspomnieć, iż kominek bez systemu DGP (a wyposażony we wkład lub kasetę kominkową) będzie również pełnił funkcje grzewcze, będą one jedynie ograniczone do ogrzewania pomieszczenia, w którym się znajduje – powietrze ogrzane w okapie kominka będzie nawiewane za pomocą kratek bocznych i czołowych w okapie kominka do pomieszczenia.

 

Marcin Rokita


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama