Położony na obrzeżach Białegostoku Kafel-Kar, przy lesie, na nierównym, pagórkowatym terenie to nie tylko największa kaflarnia w Polsce, ale chyba też produkująca najwięcej. Co w niej jest takiego szczególnego? Z pewnością ład i porządek.
Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale PIECE KAFLOWE.
Piękno i trwałość - walory kafli ceramicznych
Wytwarzanie kafli to rodzinna tradycja Państwa Karnych licząca sobie już ponad 50 lat. Rafał i Sylwia Karni to z pewnością motor napędowy firmy. Są młodzi, ale już doświadczeni. Zdolni i głodni wyzwań. Pomimo upływu lat kafle nadal produkowane są w kaflarni ręcznie. Zmienia się tylko doświadczenie, dziś jest znacznie większe, a kafle z Kaflarni Kafel-Kar są tylko trwalsze i piękniejsze. Kaflarnia oferuje szeroką gamę wzorów oraz kolorów kafli kominkowych i piecowych, co umożliwia odpowiedni wybór i zastosowanie do każdego wnętrza. Odbiorcami kaflarni są zarówno salony kominkowe jak również osoby indywidualne. Aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów kaflarnia stale poszerza też ofertę o nowe, atrakcyjne wzornictwo jak i kolorystykę.
Termokaust - akumulacyjny piec szamotowy
Kafel-Kar niewątpliwie jest kaflarnią wyjątkową. Przeglądając ich portfolio, nie sposób nie zauważyć konstrukcji, która zdecydowanie odbiega od produkcji kafli. Z potrzeby osobistej, zainteresowania piecami i deficytu zdunów, których można było polecić klientom, w 2010 roku powstał Termokaust, czyli konstrukcja wnętrza pieca. Projektem tym zdecydowanie wyprzedzili zapotrzebowanie rynku.
Czym dla nich jest Termokaust? Z pewnością wynikiem zamiłowań zduńskich, testem umiejętności, który zdali na piątkę z plusem, i sprawdzianem możliwości intelektualnych.
Zobacz też Zdrowotne walory pieców kaflowych>>>
Zabytkowe renowacje - wyjątkowe rekonstrukcje piecowe
To co wyróżnia Kafel-Kat to wyjątkowe, piecowe rekonstrukcje. Kaflarnia ma już ich na koncie kilka. Piec w Zamku Królewskim w Warszawie czy realizowany przez cztery lata piec do Zamku w Tykocinie okazały się tylko testem przed próbą generalną. Sprawdzianem dla całej firmy, jej potencjału, możliwości i zgrania okazał się niespotykany na europejską skalę oraz niezwykle trudny i skomplikowany projekt rekonstrukcji do Pałacu w Rogalinie 12 pieców i marmuryzowanego kominka. Nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie termin – zaledwie 15 miesięcy na cały projekt. Realizacja rogalińska powstała dzięki zaangażowaniu całego zespołu. W ostatnim czasie z kafli powstałych w Kaflarni Kafel-Kar powstał także zrekonstruowany, renesansowy piec w Hawłowicach Górnych z XVI wieku.
CeramicWall - ceramiczne panele dekoracyjne
W 2022 roku Kaflarnia Kafel-Kar zgodnie z aktualnymi tendencjami poszerzała swoją ofertę o dekoracyjne panele ceramiczne CeramicWall do aranżacji nie tylko pieców i kominków, ale i wnętrz. Panele ścienne CeramicWall to elegancja, finezyjny design i gustowna estetyka. Są wyjątkową formą ceramiki dekoracyjnej, tworzonej na potrzeby wykończeń, aranżacji oraz dekoracji wnętrz, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Ornamenty i mozaiki ścienne CeramicWall doskonale prezentują się w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w obiektach użyteczności publicznej, a bogata różnorodność wzorów i stylizacji daje możliwość stosowania nieograniczonych połączeń i kombinacji.
Kaflarnia Kafel-Kar - co ją wyróżnia?
Zgrany zespół to siła tej chyba największej – także jeśli mowa o powierzchni – kaflarni w Polsce. Każdy element jest tu na swoim miejscu. – Nigdy nikogo nie słuchamy, zawsze szliśmy własną drogą i kierowaliśmy się własnym poczuciem estetyki – tak mówią o swoich wyborach. Pasję do ceramiki, dbałość o detale widać tu na każdym kroku. W tym miejscu jest magia, która przyciąga. I jest coś jeszcze: ciężka, ale dająca satysfakcję praca i to nie tylko ta w kaflarni, ale też ta, by zarażać pasją do ceramiki innych.
Hryniewicze 3b 15-378 Białystok
tel. +48 85 747 49 80
e-mail: [email protected]