Midomo
Midomo zaprezentowało produkty firmy Kunst. Kominki Kunst charakteryzują się dużymi komorami spalania i szybami, które zapewniają estetyczny widok ognia. Szyba jest polerowana i posiada warstwy ochronne, a podwójna stalowa konstrukcja (6 mm) zapewnia trwałość i izolację. Komora spalania wyłożona jest wysokiej gęstości wermikulitem, co poprawia efektywność i izolację. Kominki są wydajne dzięki rotacji ciepła wewnątrz urządzenia. Kunst oferuje różne formy kominków – zarówno pionowe, jak i poziome – w tym modele z półkami na drewno. Dzięki podwójnemu korpusowi można je ustawiać blisko ścian i mebli, oszczędzając miejsce. Wszystkie kominki mogą być stosowane jako wkłady do zabudowy. Firma Kunst jest otwarta na sugestie klientów i architektów, dostosowując produkty do ich potrzeb, tak m.in powstał model Vista. Kominki Kunst mają pełną certyfikację, w tym dla domów pasywnych, co wyróżnia je na tle innych. Model z piekarnikiem, jest idealny do domków letniskowych, ponieważ łączy funkcję grzania i gotowania.
Więcej podobnych treści w dziale PRODUKTY/NOWOŚCI
Hanoos
Nowością zaprezentowaną przez firmę Hanoos jest biokominek Planika Fires, model Vertical. Jest to biokominek wolnostojący w pełni przeszklony automatyczny, który jest sterowany pilotem. W tym biokominku nie ma bezpośredniego dostępu do ognia. Ogień widoczny w nim jest przejrzysty, można porównywać tą wizję ognia do wizji ognia w kominku na drewno czy gazowym. Planika Fires posiada dwa poziomy wielkości płomienia, które zmienia się pilotem. Szyba nie nagrzewa się do tego stopnia, by móc poparzyć, a całe ciepło idzie do góry obudowy. Jest to bardzo nowoczesny produkt, który wystarczy złożyć, dodać biopaliwa i można z niego korzystać.
Żar - Wik
Firma Żar - Wik, zaprezentowała piec na pellet Laminox Idro, Sofia Natural, który działa bez zasilania. Pellet zasypujemy on grawitacyjnie opada, musi go rozpalić tak jak rozpalamy np. grilla - ręcznie. Ma sterowanie dopływu powietrza, a jego zasyp to 40kg, które wystarcza 12h pełnego palenia na pełnej mocy. Bez obsługowy, bez elektroniki bez sterowników – nie ma się co psuć. Wszystkie modele posiadają przyciemnianą szybę. Modele są od 7KW do 10 kW, sprawdzają się idealnie w miejscach tj. górskie schroniska, gdzie często nie ma dostępu do prądu – sa po prostu niezależne.
Flare
Grille Flare są wykonany ze stali Corten, lub lakierowane proszkowo. Grille te są modułowe, więc każdy blat jest taki sam, standardowy zestaw składa się z dwóch podstaw, zasobnika na popiół, rusztu i paleniska. Do tego można dokupić akcesoria tj. deska do krojenia, pojemnik na olej, patelnie, lub piec do pizzy i wiele innych. Piec do pizzy możemy dołożyć do każdego paleniska. Można również zamontować komin, by dym nie leciał bezpośrednio na nas. Blacha, z której wykonane są niektóre modele grilli jest bardzo trwała i wytrzymała. Dodatkami znajdującymi się w ofercie Flare można spersonalizować swój wymarzony grill.
Wentor
Nowością targową prezentowaną przez Wentor, są dwie nowe marki: HWAM i Viking, które wyróżniają się opatentowanym przez Duńczyków systemem autopilota. To automatyczna regulacja przepływu tlenu podczas spalania, bez elektroniki. System ten jest obecny w piecach HWAM i Viking. Oferujemy szeroką gamę produktów – od modeli 4 kW po większe piece akumulacyjne, łącznie z niemal 130 modelami. Model HWAM 3640 ma system autopilota oraz dźwignię popielniczą, co zwiększa dopływ tlenu. Drzwiczki mają system dociągu, zapewniający szczelne zamknięcie. Piecyki HWAM mogą mieć przyłącze powietrza z dołu lub z tyłu i występują w wersji z przyczernionymi drzwiczkami lub w ramie z wewnętrzną szybą. Viking Luna 6 to popularny model z żeliwną konstrukcją i paleniskiem z rusztem, z opcją akumulacji wewnętrznej. W ofercie pojawiła się także marka A.Caminetti z Niemiec. Wkłady tej firmy wyróżniają się brakiem rusztu i prostą konstrukcją, z szybą prostą lub narożną. Wyłożenie paleniska to wermikulit, a modele 60', 70' i 80' zapewniają dobrą wizję ognia, nie przegrzewając pomieszczeń. A.Caminetti oferuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.
Kominki Bielawski
Nowością zaprezentowaną przez Kominki Bielawski jest piecyk Romotop z płaszczem wodnym o mocy do wody 10kW łączna moc 14kW, do układów zamkniętych (wyposażony w chłodnicę). Podwójna szyba w tym jedna niskoemisyjna, by ciepło skierować do centralnego ogrzewania. Duże szerokie palenisko, na polana ponad półmetrowej długości. Palenisko spód jako element żeliwny, ściany szamotowe, konstrukcja stalowa. Do wyboru okładziny: stal, kamień steatyt lub dwie wersje kafli (w 16 kolorach do wyboru). Przyłącza hydrauliczne są na dole pieca z tyłu, nie są widoczne po zamontowaniu. Urządzenie przystosowane do automatyki, nadaje się do domów z rekuperacją. W innych modelach wodnych są małe paleniska, tutaj w poprzek możemy ułożyć 0,5m kawałek drewna. Taki piec bez wody waży 268kg, pojemność płaszcza wodnego to 32 litry. Pomiędzy kaflami a płaszczem wodnym jest izolacja. Szyba jest podwójna, wewnętrzna jest niskoemisyjną szybą. Sterowanie spalania odbywa się przez jednym suwakiem. Automatyka dobrana do tego pieca musi spełniać parametry techniczne. Znajduje się w tym piecyku schowek na drewno, który jest bardzo praktyczny. Jest to urządzenie wielkości kominka. Wylot spalin 150 wiec nie ma wielkich wymagań kominowych.
Kominkarnia
Nowością w Kominkarni zaprezentowaną na targach było palenisko akumulacyjne Cebud, które wyróżnia się możliwością doposażenia w palniki na pellet, co zapewnia bardzo wysokie parametry spalania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pellet jest łatwo dostępny i można go kupić praktycznie wszędzie. Palenisko to spala gaz drzewny, a urządzenia zostały przebadane pod kątem pracy na tym paliwie, co ma istotne znaczenie z punktu widzenia efektywności i bezpieczeństwa użytkowania. Ponadto, Cebud oferuje kuchnię modułową, którą można rozbudować w różnorodny sposób, zaczynając od podstawowej wersji z fajerkami, aż po modele z piekarnikiem czy piecem chlebowym. Wszystkie elementy są dostosowane do samodzielnego montażu przez zduna i przeznaczone do obudowy kaflami lub płytami Akubet, które można następnie otynkować. Gotowe zestawy spełniają normy Ekoprojektu, kumulują ciepło, a największa wersja kuchni waży ponad 600 kg, zapewniając długotrwałe i efektywne ogrzewanie.