Praktyczna nauka zawodu zduńskiego zorientowana na stosowanie najnowszych współczesnych materiałów technologii
1. Roczna Szkoła nowego zduństwa
a) dla osób z branży z minimum kilkuletnim doświadczeniem w budowie kominków ( tzw. „kominkarzy” )
b) dla osób z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu tradycyjnych materiałów i technologii zduńskich
Szkolenie odbywa się w formie : Dwudniowa sesja ( pn/wt ) raz w miesiącu – teoria i warsztaty praktyczne uzupełnione zadaniami praktycznymi do realizacji w terenie w okresie miesiąca (sponsorowane).
Na sesjach co miesięcznych oprócz wiedzy teoretycznej na ćwiczeniach warsztatowych omawia się i przygotowuje praktyczne realizacje wykonywane przez uczestników w ciągu miesiąca w wybranych technologiach i materiałach (różnych obecnych na rynku Producentów).
Roczna Szkoła przygotowuje nie tylko do fachowego i zawodowego wykonywania robót zduńskich tak w zakresie budowy kominków, jak i różnego rodzaju pieców domowych głównie w oparciu o stosowanie nowych technologii i materiałów, ale przede wszystkim uczy budowy systemów ogrzewania współczesnych domów. Przygotowuje także do zdania egzaminu czeladniczego lub mistrzowskiego, oraz daje podstawę do uzyskania certyfikatu w zawodzie zduna. Szczegółowe warunki uczestnictwa zostaną podane na pierwszym spotkaniu organizacyjnym rocznika 2014/2015 w dniu 13.10.2014 r.
2. Kurs Wprowadzający w nowe zduństwo.
To trzy jednodniowe szkolenia organizowane w niedużym odstępie czasu (niekiedy łącznie). Przeznaczony tylko dla zdunów lub dla osób przynajmniej z kilkuletnim doświadczeniem w budowie kominków. Osobom już doświadczonym w budowie pieców i kominków 3-dniowy cykl szkoleniowy ma pomóc w właściwy sposób używać produkowane i sprzedawane przez firmę wyroby i materiały, a przez to wprowadzić w nowoczesne technologie zduńskie tak, by można je było stosować jako współczesny, alternatywny system ogrzewania domów.
Kurs ma pomóc uniknąć błędów i ewentualnych „wpadek” na montażu i w ogrzewaniu, a także nauczyć właściwej promocji sprzedaży pieców i piecokominków.
Kurs, oprócz przekazywania ogólnej wiedzy teoretycznej, zawiera także warsztaty praktyczne i przygotowuje do indywidualnego wykonywania pierwszych prac pod nadzorem instruktora.
Dyplom Udziału w Kursie Wprowadzającym, uprawnia do stosowania wszystkich wyrobów i materiałów producenta (Cebud sprzedaje swoje wyroby tylko przez sieć uprawnionych sprzedawców i wykonawców).
Dyplom jest wydawany po ukończeniu cyklu szkoleniowego i po samodzielnym wykonaniu określonych prac praktycznych, czyli po zdaniu tzw. „Egzaminu Wewnętrznego”.
Kurs zawiera również podstawową wiedzę o budowaniu nowoczesnych, piecowych systemów grzewczych, stosowanych do współczesnych domów mieszkalnych. Trzydniowy cykl szkoleniowy jest konieczny do poprawnego stosowania wykonywanych z Akubetu urządzeń, przeznaczonych do celów ogrzewania domów drewnem, jako głównego, alternatywnego źródła ciepła. Stanowi on także sposobność powtórzenia i pogłębienia wiedzy uzyskanej w szkoleniach odbytych już przed kilkoma laty.
3. Szkolenia Produktowe.
To jednodniowe szkolenie prezentujące produkowane i sprzedawane przez Cebud wyroby i urządzenia, przeznaczone do budowy pieców i kominków w technologii prefabrykacji, na bazie nowej generacji szamotu- kompozytu akumulacyjnego „Akubetu”.
W programie krótkie szkolenie praktyczne z podstawowych zasad stosowania wyrobów i prezentowanych materiałów. Szkolenie jest zalecane firmom, które pierwsze szkolenia odbyły już przed wieloma laty, by mogły zaktualizować swoją wiedzę o nowych produktach.
Udział potwierdzony jest wydaniem Dyplomu Udziału w Szkoleniu Produktowym, który równocześnie dopuszcza do stosowania wyrobów Producenta (zwykle płyt akumulacyjnych do budowy ciepłych brył i modułowych wymienników ciepła).
Jedno i trzydniowe szkolenia są nieodpłatne, organizowane tylko w ogłoszonych terminach i po potwierdzeniu zgłoszenia przez biuro Organizatora. Zapraszamy do udziału w wybranym cyklu szkoleń.
Terminy na stronie firmy : www.cebud.eu
Zgłoszenia: e-mail: [email protected]
Informacje szczegółowe: 692-474-762
4. Udział w Sesjach Naukowych organizowanych przez OSKP
To rekomendowana forma szkolenia, w której udział umożliwi kontynuację i permanentne uzupełnianie wiedzy już zdobytej. Rozszerza ono tematykę z zakresu wiedzy zduńskiej, umożliwiając kontakt tak ze starymi jak i najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Zwykle organizowana z udziałem pracowników naukowych uczelni i instytutów naukowych oraz innych specjalistów przez Komisję Edukacji i Zarząd OSKP.
Szkolenia tego typu są także okazją do osobistych spotkań i wymiany doświadczeń dla aktualnych i byłych uczestników szkoleń zduńskich między sobą i z innymi członkami OSKP.