Reklama

PŁOMIENIE ROKU 2011 przyznane

Podczas Płomiennego miniFORUM w Nałęczowie "Świat Kominków" przyznał Płomienie Roku 2011. Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych firm.
PŁOMIENIE ROKU 2011 przyznane

Podczas Płomiennego miniFORUM "Świat Kominków" przyznał Płomienie Roku 2011. Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych firm.


SUPERPŁOMIEŃ:
CHRISTIANE WODTKE
Pani Christiane Wodtke to wielka osobowość europejskiej branży kominkowej. W dużej mierze dzięki jej osobistemu zaangażowaniu pelety w Europie są popularne. Prowadzona przez panią Wodtke firma jest jednym z europejskich prekursorów zastosowania tego paliwa w domowych kominkach. Na dodatek dbałość pani Wodtke o estetykę wyrobów jest tak wielka, że większość produktów opuszczających firmę pod Stuttgartem otrzymuje wyróżnienia za wzornictwo.
W roku 2011 pani Christiane Wodtke została wybrana przewodniczącym organizacji HKI zrzeszającej 174 europejskich producentów urządzeń grzewczych i jest pierwszą kobietą na tym stanowisku.

PRODUKT ROKU:
PŁOMIEŃ ROKU 2011: Ulrich BRUNNER GmbH, BSK System
Ciągle rozbudowywany system modularnych obudów kominków z możliwością wykorzystania różnych wkładów przy zachowaniu standardów estetyki i bezpieczeństwa pozwalający na szeroką kreatywność w zakresie ostatecznego wyglądu.
Wyróżnienie: GLEN DIMPLEX , Kominki elektryczne OPTIFLAME
W ciągu całego roku firma pokazała szeroki asortyment atrakcyjnych wizualnie kominków elektrycznych z efektami realistycznymi, tworząc w wielu sytuacjach pełnowartościową alternatywę dla ,,prawdziwych” kominków.
Wyróżnienie: DOVRE, Piecyki DOVRE Vintage
Seria piecyków, która wniosła do branży kominkowej modę na ,,vintage”. Łączą wzornictwo lat 60. z nowoczesną techniką.
Wyróżnienie: EDILKAMIN S.p.A., Piecyki KELLY i TINY
To jedne z pierwszych dostępnych rozwiązań piecyków peletowych z wyjątkowo płytką konstrukcją umożliwiającą atrakcyjne aranżacje oraz ogrzewanie innych pomieszczeń - ten segment rozwija się w Europie niezwykle dynamicznie i dzisiaj już praktycznie każdy producent pieców na pelety ma ,,płaski” model w ofercie.

POLSKI PRODUKT ROKU
PŁOMIEŃ ROKU 2011: MAKROTERM Agata i Krzysztof Wąchała Spółka Jawna, TURBOKOMINEK I Migo Glass
Paleniska wodne TURBOKOMINEK MAKROTERM to jedne z najbardziej rozpoznawalnych polskich produktów kominkowych. W roku 2011 firma przeprowadziła prawdziwą ofensywę i wypuściła na rynek kilka modeli o nowoczesnym wizerunku. Wybraliśmy do nagrody ten, który wydał nam się najlepszy, jednak również inne modele zasługują na uwagę.
Wyróżnienie: KFD Sp. z o.o., wkłady kominkowe ECO iLINE
Firma KFD zaproponowała w roku 2011 serię kilku uporządkowanych wzorniczo i technicznie modeli, które posiadają wszelkie atuty nowoczesnego wyrobu i w ciekawy sposób wzbogacają polski rynek.
Wyróżnienie: KRATKI.PL Marek Bal, piecyk żeliwny Koza K10
Żeliwne piecyki serii K to aktualnie jedne z najpopularniejszych na rynku polskim piecyków wolnostojących. Model K 10 jest optymalnym rozwiązaniem dla małych domków rekreacyjnych – prosta, ale wytrzymała konstrukcja, wielofunkcyjność, z możliwością pełnienia roli kuchenki włącznie, ponadczasowa estetyka i przystępna cena to atuty w walce o klienta
Wyróżnienie: Zakład Materiałów Ogniotrwałych GÓRBET sp. z o.o., materiały szamotowe
Zainteresowanie profesjonalnymi materiałami zduńskimi w Polsce rośnie. To efekt m.in. ucieczki w budowie kominków od rozwiązań prowizorycznych. Oferta firmy Górbet doskonale wpisuje się w tę tendencję.


WYBÓR PROFESJONALISTÓW
KRATKI.PL Marek Bal - piecyk żeliwny Koza K10
KFD Sp. z o.o., wkłady kominkowe ECO iLINE

FIRMA ROKU
PŁOMIEŃ ROKU 2011: GLEN DIMPLEX
To wyróżnienie może wydawać się nieporozumieniem konserwatywnym miłośnikom kominków uznającym wyłącznie drewno za prawdziwe paliwo. Nie podważając roli drewna warto całkiem spokojnie popatrzeć na szeroką gamę kominków elektrycznych i techniczne rozwiązania serii Optiflame. Dzięki firmie Glen Dimplex elektryczny płomień uzyskał statut pełnoprawnego kominka.
Wyróżnienie: AUSTROFLAMM GmbH
Znajomość produktów firmy z Krenglbach jest w Polsce znacznie większa niż wynika to z rozmiarów i potencjału wytwórczego firmy. To m.in. efekt wysokiej estetyki wyrobów, ich jakości, jak i dynamicznych działań polskich przedstawicieli.
Wyróżnienie: NORDPEIS AS
Tu nie ma kominków przewymiarowanych, pełnych przepychu. Tu nie ma tak obszernej oferty, że nikt włącznie z producentem nie jest w stanie się w niej połapać. Wszystko jest skrojone na miarę, modeli w ofercie jest dokładnie w sam raz, by zadowolić szeroka grupę klientów, jest ciepło, solidnie i po skandynawsku estetyczne. A na dodatek po części z polskim rodowodem.
Wyróżnienie: SUPRA SA
Które to już pokolenie polskich dzieci rośnie w domach wyposażonych w kominek SUPRA? Alzacka firma działa od końca XIX wieku, a marka SUPRA była jedną z pierwszych kominkowych firm francuskich na polskim rynku. Do dzisiaj ma swoich wielbicieli. Nowa gama produktów pewnie przyciągnie kolejnych zadowolonych użytkowników.

POLSKA FIRMA ROKU
PŁOMIEŃ ROKU 2011: LECHMA Lech Piasny

To jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w branży kominkowej. Szczególnie cenione są jej paleniska wodne.
Wyróżnienie: WENTOR Piotr Wentlant
Bez wątpienia jedna z najsprawniejszych i dynamicznie rozwijających się hurtowni, a na dodatek odpowiedzialny przedstawiciel kilku renomowanych europejskich marek.
Wyróżnienie: P.P.H.U. HAJDUK Agnieszka Nasińska
Ta firma posiada najszerszą ofertę wkładów i pieców kominkowych ze wszystkich polskich producentów. Od lat konsekwentnie produkty firmy HAJDUK wykonywane są ze stali i szamotu jednak asortyment jest coraz szerszy, a jakość ciągle idzie w górę.
Wyróżnienie: KRATKI.PL Marek Bal
Już od wielu lat nie można mówić o polskich firmach nie wspominając o KRATKI.PL z Wsoli koło Radomia. To laureaci kilku naszych Płomieni i wyróżnień w różnych kategoriach. Bo KRATKI.PL są niemal wszędzie, co jest nie tylko wynikiem bogatego asortymentu wyrobów, ale też przemyślanych i skutecznych działań marketingowych i charytatywnych.

POLSKA MAŁA I ŚREDNIA FIRMA ROKU
PŁOMIEŃ ROKU 2011: GODKOWIE Beata Godek
Gdyby patrzeć na firmę GODKOWIE tylko przez pryzmat ich działań to powinna znaleźć się ona wśród polskich dużych przedsiębiorstw branży kominkowej. W rzeczywistości jest to niewielkie rodzinne przedsiębiorstwo o niesłychanej energii i dynamice rozwoju godnej zauważenia, a więc i naszej nagrody.
Wyróżnienie: KOMINKI Piotr Batura
Nazywa się niepokornym, ale w rzeczywistości Piotr Batura to poszukiwacz. Szuka ciepła, wydajności, nowych materiałów, ładnych form i innych ludzi ciekawych kominkowego świata jak on. Oczywiście trzeba pracować i zarabiać pieniądze, ale trzeba też chcieć dzielić się wiedzą - Piotr to potrafi.
Wyróżnienie: MANUFAKTURA CERAMICZNA Krystyna Kaszuba-Wacławek
Manufaktura Ceramiczna Krystyny Kaszuby-Wacławek to od 1995 doskonały adres dla wszystkich, którzy pragną mięć naprawdę oryginalny kominek. Pani Kaszuba-Wacławek będąc zarówno plastykiem, jak i architektem sama projektuje kominki, wypala własne kafle oraz nadzoruje prace. W efekcie powstało wiele doskonałych kominków i pieców, które nawet po latach świetnie wyglądają.
Wyróżnienie: KOMINKI BIELAWSKI Dariusz Bielawski
Kominki Bielawski to działająca od ponad 30 lat firma. Zanim jeszcze zduństwo stało się ponownie modne pan Dariusz Bielawski, mistrz zduński budował kaflowe piece, kominki i kuchnie. Od wielu lat tak jak chyba nikt inny polubił kafle, wkłady kominkowe i piece naszych południowych sąsiadów. Śmiało można go nazwać ambasadorem czeskiego zduństwa i czeskiej techniki kominkowej w naszym kraju. A trzeba wiedzieć, że poziom tej wiedzy w Czechach jest wysoki.

DEBIUT ROKU
PŁOMIEŃ ROKU 2011: nie przyznano
Wyróżnienie: CHARNWOOD, A.J.Wells & Sons Ltd.

W zasadzie w piecykach powiedziano już wszystko. Okazuje się jednak, że angielska firma znalazła dla siebie miejsce na polskim rynku.
Wyróżnienie: BULLERJAN Energetec GmbH, Kominki "TOMA"
Można ich kształt polubić lub nie, ale nie sposób obok owiniętych rurami beczek z Kanady przejść obojętnie. Tym bardziej, że w praktyce okazują się być sprawnymi grzejnikami. Na dodatek Bullerjan zawitał do Polski, by urozmaicić nasz rynek kominkowy.
Wyróżnienie: STÛV SA, KOMINKI KOZŁOWSKI
Okazuje się, że chyba jest coś takiego w kominkach jak ,,szkoła belgijska”. Rozumiemy przez to nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo połączone z dobrze przemyślaną i funkcjonalną techniką. To czego potrzebuje klient w XXI wieku doskonale realizuje kilka firm belgijskich, a jedną z nich jest bez wątpienia STUV od niedawna obecny w Polsce.

BEZPIECZNY KOMINEK
PŁOMIEŃ ROKU 2011: SZKOLENIA I EGZAMINY CZELADNICZE I MISTRZOWSKIE W ZAWODZIE ZDUN
Pojawienie się kilkudziesięciu mistrzów i czeladników zduńskich w jednym roku jest wydarzeniem godnym Płomienia. Kilka osób osobiście zaangażowało się w projekt, by nie tylko nauczyć polskich kominkarzy zduńskiego fachu, ale też potwierdzić te umiejętności dyplomem. Byliśmy obecni już w samym zarodku tego projektu, gdy dwa lata temu pan Zygmunt Kulig po wielu latach przerwy uruchomił ponownie zduńskie egzaminy i wiemy ile pracy kosztowało pomysłodawców i organizatorów szkoleń i egzaminów te kilkadziesiąt dyplomów.
Wyróżnienie: STOWARZYSZENIE "KOMINY POLSKIE", akcja „Ciepło jest ulotne”
Co roku kilkadziesiąt osób umiera w Polsce w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Od kilku lat Kominy Polskie prowadzają akcję informacyjną. W związku z tym, że problem dotyczy też kominków, jest nam z Kominami Polskimi po drodze.
Wyróżnienie: ALNOR Systemy Wentylacji sp. z o.o., przewody wentylacyjne do systemów DGP ALAD-HY-L oraz ALID-HY-L
Rozwiązania ogrzewania domów kominkiem z systemem dystrybucji powietrza dgp są ciągle bardzo popularne. Nowe produkty firmy ALNOR ze specjalną powłoką antybakteryjną eliminują jedną z podstawowych niedogodności systemu.
Wyróżnienie: SCHOTT AG, Atmosfire Dry Wiper
Przy wielkich akcjach i egzaminach mały czyścik wydaje się być nieważny i śmieszny. Jednak w każdej rozmowie o kominkach na żywo czy w internecie wraca problem czarnej szyby i sposobów jej czyszczenia. Tak było dopóki nie pojawił się on, czyli DRY WIPER firmy SCHOTT. Taki mały a tak wiele zmienił.

PROMOCJA ROKU
PŁOMIEŃ ROKU 2011: nie przyznano
Wyróżnienie: KRATKI.PL Marek Bal
Po raz pierwszy firma kominkowa została strategicznym partnerem w telewizyjnym programie DEKORATORNIA nadawanym przez TV4, poświęconym aranżacji wnętrz i docierającym do 73% polskich gospodarstw domowych.
Wyróżnienie: BARLINEK S.A.
Ta firma będąca między innymi producentem doskonałego peletu oraz brykietu drzewnego doskonale wie jak promować swoje produkty na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. Liczne wyróżnienia, konsekwentna reklama w mediach oraz udział w imprezach targowych w Europie.
Wyróżnienie: Zakład Elektroniczny TATAREK
Chyba najbardziej znany polski producent elektroniki do rozwiązań kominkowych i piecowych zawsze jest obecny w mediach, na targach oraz wspiera branżowe imprezy.

WYDARZENIE ZAGRANICZNE ROKU
PŁOMIEŃ ROKU 2011: ISH 2011, FRANKFURT
Na targach ISH we Frankfurcie raz na dwa lata trzeba po prostu obowiązkowo być, jeśli jest się w branży kominkowej. Po stronie wystawcy lub odwiedzającego. Doskonale przygotowana i wykonana impreza ISH 2011 po raz kolejny była branżowym strzałem w 10-tkę.
Wyróżnienie: Targi KOK AUSTRIA 2011, Wels
Impreza w roku 2011 utrzymała wysoki standard i nadal jest obowiązkowym spotkaniem branży otwierającym sezon.
Wyróżnienie: Targi BATIBOUW 2011, Bruksela
Belgowie konsekwentnie realizują pomysł na doskonałe targi budowlane. Ponad 300.000 osób odwiedziło BATIBOUW 2011, większość to indywidualni inwestorzy. To doskonałe miejsce do promocji kominków, stąd liczna obecność czołówki z branży.
Wyróżnienie: Targi SALON KAMINOW 2011, Moskwa
Rynek rosyjski dla kominkowej branży, chociaż specyficzny, jest bardzo istotny. Moskiewski SALON KAMINOW i tym razem przyciągnął europejską czołówkę.

WYDARZENIE KRAJOWE
PŁOMIEŃ ROKU 2011: „PIECE KAFLOWE W ZBIORACH MUZEALNYCH W POLSCE”, red. Maria Dąbrowska, Jagoda Semków, Weronika Wojnowska
„PIEC I KOMIN W TRADYCYJNYM BUDOWNICTWIE LUDOWYM PODLASIA”, Jarosław Szewczyk
To są pozornie dwie różne pozycje. Jednak zarówno praca pod redakcją Marii Dąbrowskiej, Jagody Semków i Weroniki Wojnowskiej jak i publikacja Jarosława Szewczyka łączy wielka jakość naukowa oraz niesłychanie wysokie walory promocyjne kominków i pieców jako takich. Dlatego też wartość tych książek dla branży oceniliśmy nawet powyżej komercyjnych imprez targowych. Takich publikacji w Polsce potrzeba
Wyróżnienie: Wystawa „CZAS ROZPALIĆ PIEC”, MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W POZNANIU
Ta wystawa otwarta w połowie grudnia 2011 dzięki uprzejmości wielu placówek muzealnych i osób fizycznych udostępniła na kilka miesięcy szerokiej publiczności materiały o najcenniejszych zabytkach polskiej kultury grzewczej.
Wyróżnienie: Program „DOMO+”, Platforma CYFRA+
Ten program szeroko dostępny w platformie CYFRA + i sieciach kablowych stanowi doskonałą bazę do pokazania kominków. Czy tak będzie zależy zarówno od pomysłodawców programu jak też od aktywności firm kominkowych. My wyróżniamy ten program niejako ,,na wyrost”.
Wyróżnienie: Targi BUD-GRYF 2011, Szczecin
Okazuje się, że można w Polsce zrobić doskonałe targi budowlane z bogatą oferta kominków. Te targi właśnie szeroka promocja kominków wyróżniła na tle licznych imprez lokalnych. Świat Kominków jest obecny na większości regionalnych imprez targowych, więc wybór nie jest przypadkowy.

ZJAWISKO NEGATYWNE ROKU
Kryzys ekonomiczny w UE oraz kryzys finansowy strefy Euro z wszystkimi negatywnymi reperkusjami dla gospodarki polskiej.





Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama