Reklama

III Międzynarodowe Targi BUD-ECO 2013, Wrocław 8-9.11.2013

Tegoroczna edycja Targów Budownictwa Energooszczędnego i Ekologicznego odbyła się 8-9 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia.

 

Tegoroczna edycja Targów Budownictwa Energooszczędnego i Ekologicznego odbyła się 8-9 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W ciągu dwóch dni targi odwiedziło około 2 000 osób, a w cały projekt było zaangażowane ponad 60 firm.
Celem BUD-ECO było przede wszystkim uświadomienie odwiedzających jak ważne jest stosowanie nowego typu budownictwa, jakim jest budownictwo pasywne oraz planowanie procesu realizacji inwestycji i eksploatacji środowiska zbudowanego. Podczas BUD-ECO można było zobaczyć wiele najnowszych i innowacyjnych rozwiązań dotyczących ekologicznego i pasywnego budownictwa.
Wybrane firmy zostały nagrodzone w Konkursie Targowym, którego rozstrzygniecie miało miejsce podczas Wieczoru Wystawców i Uczestników - 8 listopada. Komisja Targowa przyznała nagrody w następujących kategoriach: GRAND PRIX w kategorii PRODUKT TARGÓW Izodom 2000 Polska Sp. z o.o. za wannę ocieplenia dla płyty fundamentowej; GRAND PRIX w kategorii INNOWACJA Śląski Klaster Drzewny Sp. z o.o. za drewno termowane; GRAND PRIX w kategorii NAJCIEKAWSZE STOISKO Tech Piec za najlepszą ekspozycję produktów; WYRÓŻNIENIE za PROMOWANIE ENERGO- OSZCZĘDNOŚCI I EKOLOGII Energetica Group Sp. z o.o. za kompleksowe promowanie wykorzystania energii odnawianej.
Odwiedzający Targi mieli okazję wygrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez Grupę MEDIUM Sp. z o.o. S.K.A. wydawcę miesięcznika Rynek Instalacyjny, Hotel B&B Wrocław Centrum, Magnes Media Sp. z o.o. wydawcę miesięcznika Słowo Wrocławian, Świat Kominków, Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o. wydawcę czasopisma Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja.


Równolegle z Targami BUD-ECO zorganizowano II Konferencję Dolnośląski Dom Energooszczędny i Odnawialne Źródła Energii (DDE i OZE). Konferencja była dla naukowców niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich prac badawczych, dała również szansę na zbudowanie mostu między nauką a przemysłem. Podczas Konferencji przedsiębiorcy mogli skonfrontować swoje technologie oraz przedyskutować wprowadzane innowacje z doświadczonymi reprezentantami środowisk naukowych. Współdziałanie uczelni z firmami może doprowadzić w przyszłości do powstania patentów i wdrożenia projektów, będących obiektem badań pracowników naukowych.
Zorganizowanie tych wydarzeń jednocześnie pozwoliło na wymianę informacji między nauką a gospodarką, umożliwiło także pracownikom naukowym odpowiedzieć na rzeczywiste zapotrzebowanie rynku budownictwa energooszczędnego.
Niepodważalnym dowodem na to, że temat Odnawialnych Źródeł Energii jest coraz bardziej popularny w Polsce jest fakt, iż w wydanej monografii, zawierającej prace prezentowane podczas dwóch dni konferencji, znalazło się aż 40 artykułów. W wykładach DDE i OZE wzięło udział ponad 160 wolnych słuchaczy, pracowników naukowych z 11 polskich uczelni.


Organizatorzy - Agencja Reklamowa Wigor dziękują wszystkim za wsparcie oraz udział.
 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama