Reklama

STOP ZAKAZOM - kampania na rzecz spalania drewna

Podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI w Poznaniu na stoisku magazynu "Świat Kominków" zbieraliśmy podpisy pod listem poparcia dla akcji "STOP ZAKAZOM" - kampania na rzecz spalania drewna. W dniach od 11 do 14 marca udało się zebrać ponad 650 podpisów zarówno osób związanych z branżą jak i użytkowników kominków i pieców, którzy na co dzień palą w nich drewnem. Zachęcamy firmy do przyłączenia się do akcji ZBIERANIA PODPISÓW

Podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI w Poznaniu na stoisku magazynu "Świat Kominków" zbieraliśmy podpisy pod listem poparcia dla akcji "STOP ZAKAZOM" - kampania na rzecz spalania drewna. W dniach od 11 do 14 marca udało się zebrać ponad 650 podpisów zarówno osób związanych z branżą jak i użytkowników kominków i pieców, którzy na co dzień palą w nich drewnem.

Aby głos branży i zwolenników palenia drewnem był bardziej donośny a efektem były konkretne rozwiązania polskich władz zachęcamy firmy do przyłączenia się do akcji ZBIERANIA PODPISÓW. Lista firm - partnerów wraz z logami, które włączą się do akcji ostanie opublikowana na stronie www.kominki.org

Dla dobra branży kominkowej powinniśmy działać wspólnie. Przyłącz się do akcji "STOP ZAKAZOM" - kampania na rzecz spalania drewna. Wspólnie z nami zbieraj podpisy!

Firmy zainteresowanie działaniem prosimy o mail zwrotny na adres:
[email protected]

 

Pozdrawiamy

Zespół "Świata Kominków"

 

Treść listu, pod którym zbierane były podpisy:

List otwarty do Premiera i Rządu RP

Spalanie drewna, również w postaci przetworzonej jako brykietu i peletu jest docenianym w zachodniej Europie sposobem dostarczania ciepła gospodarstwom domowym. Tymczasem polskie władze, póki co samorządowe, stawiają drewno na równi z węglem i próbują wprowadzić zakaz palenia drewnem w kominkach i piecach manipulując informacjami i danymi, że spalanie drewna szkodzi zdrowiu na równi ze spalaniem węgla. Dodatkowo Ministerstwo Gospodarki nie umieściło kominków i pieców w projekcie ustawy o odnawialnych źródłach energii, a przecież są to urządzenia spalające biomasę, w postaci drewna, brykietu czy peletów, które są odnawialnymi i ekologicznymi paliwami. Nie bez znaczenia jest fakt, że Polska jest na piątym miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o wielkość produkcji drewna. Przekłada się to na atrakcyjność cenową drewna w porównaniu do innych źródeł energii oraz na dostępność drewna, które pozyskiwane jest lokalnie. Dzięki temu zminimalizowane są koszty transportu, a co za tym idzie szkodliwy wpływ na środowisko jest mniejszy w porównaniu do paliw importowanych.

Żądamy by polskie władze uznały drewno jako paliwo ekologiczne, a tym samym urządzenia, które opalane są drewnem. Liczymy na stworzenie polityki wymiany urządzeń starego typu na urządzenia nowoczesne, uwzględniając urządzenia na drewno i paliwa pochodne, co będzie miało przełożenie na zmniejszenie emisji. Chcemy by DREWNO było legalną alternatywą dla innych paliw, a kominki i piece nim opalane mogły być dostępnym dla każdego sposobem na wspomożenie podstawowego systemu grzewczego.

POPIERAM POWYŻSZY POSTULAT! Popieram kampanię na rzecz palenia drewnem
"STOP ZAKAZOM"
 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama