Firma Cebud, chcąc dzielić się swoim doświadczeniem i służyć idei rozwoju tradycyjnego i ekologicznego ogrzewania domów drewnem (biomasą), rozbudowała swój zasadniczy cykl szkoleń wprowadzających w nowe materiały, urządzenia i technologie zduńskie do 3-etapowego cyklu spotkań zakończonych uzyskaniem stosownego dyplomu. Potrzeba przywrócenia pięknego, a zarazem najtańszego i najbardziej ekologicznego ogrzewania domów drewnem, które od zarania ludzkości służyło do tego celu, jest ideą wokół której koncentują się wszystkie nasze działania tak produkcyjne jak i szkoleniowe. Wierzymy, że im bardziej powszechna stanie się umiejętność wykorzystania nowych technologii zduńskich do celów ogrzania domów, a nie tylko do ich ozdabiania pięknym ogniem, wtedy też przywrócona i powszechnie stosowana stanie się idea wykorzystania drewna (biomasy) jako najlepszego odnawialnego źródła energii.
Jeżeli wraz z nowymi technologiami ogrzewania zostaną wprowadzone nowe urządzenia grzewcze, oparte na najlepszych technologiach czystego spalania, uniemożliwiające wręcz nie-normatywną emisję spalin, którą będą poszukiwani i potrzebni tacy fachowcy, którzy takie ogrzewanie zamontują i zabezpieczą.
Właśnie z tego powodu nasze szkolenia zawierają w programie m.in.: historię zduństwa, jej rozwój i jej wpływ na nowoczesne technologie ogrzewania i czystego spalania, przeliczenie zapotrzebowania na ciepło w tradycyjnych i współczesnych energooszczędnych domach, zastosowanie techniki modułów akumulacyjnych i nowej generacji płyt do tzw. ciepłej zabudowy, użytkowanie profesjonalnych klejów i tynków zduńskich, praktyczną szkołę montażu i prefabrykacji, analizę przepisów prawnych dotyczących naszej branży oraz wiele innych aktualnych zagadnień dotyczących ogrzewania domów przez zdunów.
Po ukończeniu tego 3-etapowego kursu zasadniczego dla tych, którzy jeszcze bardziej będą chcieli przestawić swoją firmę na budowanie pieców, piecokominków i ogrzewanie domów drewnem będziemy w przyszłym sezonie proponowali udział w trzeciej edycji rocznej Szkoły Mistrza Zduńskiego. Aktualna druga edycja rocznej szkoły będzie trwała do czerwca, aby możliwie najlepiej pomóc przygotować do „mistrzowskiego” wykonania zawodu zduna.
Roczna Szkoła Mistrza Zduńskiego to: wspólne spotkania 2 dni w miesiącu
Szkolenie teoretyczno-praktyczne, uzupełnione realizacją zadań praktycznych w ciągu pozostałych dni miesiąca, którą proponujemy zakończyć egzaminem w Izbie Rzemieślniczej - czeladnik, Mistrz zduński.
Innym sposobem kontynuowania wysiłku ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych będzie forma szkolenia przez organizowane od nowego sezonu specjalne Konferencje Techniczne dla mistrzów i uczniów szkoły.
W ostatnim okresie w siedzibie firmy Cebud odbyło się kilka Szkoleń Specjalistycznych w wybranych tematach dla zainteresowanych firm zduńskich z Polski oraz zagranicy.
Przeprowadzono także kilka szkoleń terenowych, w siedzibach firm partnerskich oraz wygłoszono konferencje w ramach innych spotkań branży budowlanej.
Wszystkich zainteresowanych poznaniem i praktycznym zastosowaniem nowoczesnych technologii zduńskich, tak by potrafić oferować swoim klientom ekologiczne i tanie ogrzewanie całych domów drewnem informujemy o organizowanych w najbliższym czasie cyklach „Zduńskich Szkoleń Zasadniczych” obok kontynuowanego cyklu spotkań w „Rocznej Szkole Zduńskiej”, oto najbliższe terminy:
12-13 maja 2014 – Kontynuacja „Rocznej Szkoły Zduńskiej”
19 maja 2014 – „Zduńskie Szkolenie Zasadnicze” III Etap
26 maja 2014 – „Zduńskie Szkolenie Zasadnicze” I Etap
9 czerwca 2014 – „Zduńskie Szkolenie Zasadnicze” II Etap
16-17 czerwca 2014 – Kontynuacja „Rocznej Szkoły Zduńskiej”
23 czerwca 2014 – „Zduńskie Szkolenie Zasadnicze” III Etap