Zestawienie bieli i czerni to połączenie ponadczasowe nie tylko w modzie. Bardzo dobrze sprawdza się ono w nowoczesnej aranżacji kominka, a wariacje w tym temacie skupiają się głównie na kontraście kolorystycznym.
Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii KOMINKI.
Czarna ramka wokół wkładu kominkowego
Chcąc przenieść kolorystykę czarno- białą na ścianę kominkową warto zastanowić się nad prostym rozwiązaniem, jakim jest ramka wokół paleniska. Może ona być wykonana z ciemnego granitu, metalu lub z barwionego na czarno szkła. Kiedy ramkę zestawimy z śnieżną bielą ścian powstanie mocny kontrast skupiający uwagę na palenisku, które - gdy pali się w nim ogień - ociepla nie tylko pomieszczenie ale również stonowane barwy wnętrza. Warto wspomnieć tutaj, że ramka nie musi mieć równych boków. Może być fantazyjna i przyjąć dowolny kształt, co jeszcze bardziej uatrakcyjni kominek w naszym salonie.
99% black - kominek w czarnej zabudowie
Innym rozwiązaniem jest nałożenie koloru czarnego na całą ścianę kominkową i skontrastowanie go z białą ramką wokół paleniska, lub białym kamieniem. Czarne ściany są z pewnością zarezerwowane dla odważnych, ale coraz częściej wkraczają one do salonów mocno przykuwając wzrok.
Połączenie czerni i bieli w zabudowie kominka
Zabiegiem mniej inwazyjnym, jest zdecydowanie się na neutralny - biały kolor ścian i dodanie w niektóre miejsca obudowy paleniska drobnych czarnych elementów, które nadadzą kominkowi bardziej przestrzennego charakteru. W tym wypadku królują kształty geometryczne sprawiające, że obudowa kominka wygląda nie tylko nowocześnie, ale również spójnie.
Kolorystyka bieli i czerni - choć ponadczasowa niektórym może wydawać się zbyt zimna i... nudna. Dlatego chcąc rozweselić nieco pomieszczenie można zastanowić się nad przyozdobieniem go dodatkami w stylu glamour- by nadać wnętrzu elegancji lub pokusić się o mocny akcent kolorystyczny (np. w postaci zasłon, poduszek itp.), który sprawi, że wnętrze stanie się mniej surowe, a bardziej przyjazne.
Katarzyna Cypryś