Reklama

PROGETTO FUOCO, Werona (21-25.II.2018)

Ukierunkowanie na świat designu będzie ponownie widoczne na kolejnej ekspozycji PROGETTO FUOCO, jaka odbędzie się w dniach 21–25 lutego 2018 roku. Obok przyjazności środowisku i ekonomicznej efektywności kreatywne, pobudzające wyobraźnię wzornictwo doda atrakcyjności innowacyjnym systemom. Na jedenastej edycji międzynarodowych targów będzie dużo produktów używających wyszukanych technologii, by zwiększyć osiągi, a jednocześnie ograniczyć zużycie paliwa i tym samym koszty eksploatacji.

Ogrzewanie drewnem, wybór architektów i projektantów

 

Piece i kominki spalające drewno lub pelety stały się naturalnym uzupełnieniem nowoczesnej architektury. Doceniane z powodu ogrzewania, jakie zapewniają, wnoszą do wnętrza prastarą wartość ognia i wpasowując się w otoczenie dodają „ciepłu” przyjemnego znaczenia. Niedrogie i przyjazne dla środowiska rozwiązania grzewcze zasilane biomasą stały się popularnym elementem projektów wnętrz w obiektach mieszkalnych, jak i biurowych.

Wszystkie te główne funkcje są doskonale widoczne na międzynarodowym pokazie PROGETTO FUOCO, jaki co dwa lata odbywa się na terenach targowych w Weronie i który jest istotną pozycją dla światowego przemysłu. W ostatniej edycji uczestniczyło ponad 750 wystawców, z których połowa pochodziła z 38 krajów spoza Włoch. Ekspozycja na ponad 105 tys. m2 przez pięć dni przyciągnęła ponad 70 tys. odwiedzających z 69 krajów. System odprowadzania spalin, który jest zawsze uruchamiany na imprezę, pozwala zobaczyć wiele funkcjonujących produktów, takich jak kominki, piecyki i bazujące na nich systemy grzewcze.

 

Podobnie jak architekci i projektanci, wzrastające zainteresowanie imprezą pokazują montażyści, hydraulicy i detaliczni klienci – stwierdził Ado Rebuli, prezes Piemmeti SpA, organizatora wydarzenia. – Jest to po części oczekiwanie klientów, którzy przyciągani są zarówno płonącym ogniem, jak i dopłatami rządowymi.

 

Skoncentrowanie się na estetycznym pokazie ogrzewania bazującego na drewnie zostało podtrzymane na rekordowej dziesiątej edycji PROGETTO FUOCO w roku 2016. Znany paryski projektant Phillipe Starck (który otrzymał order Legii Honorowej w roku 2000) obecny był na stoisku dużej grupy francuskiej, by promować innowacyjny i przyjazny dla środowiska modularny piecyk swojego projektu.

W roku 2016 organizatorzy imprezy współpracowali z ADI, stowarzyszeniem projektantów przemysłowych, tworząc z sukcesem „The fireplace, the stove and all around” (wszystko wokół pieca i kominka) – konkurs, w którym uczestniczyło 157 projektów. Ukierunkowanie na świat designu będzie ponownie widoczne na kolejnej ekspozycji PROGETTO FUOCO, jaka odbędzie się w dniach 21–25 lutego 2018 roku.

Obok przyjazności środowisku i ekonomicznej efektywności kreatywne, pobudzające wyobraźnię wzornictwo doda atrakcyjności innowacyjnym systemom. Na jedenastej edycji międzynarodowych targów będzie dużo produktów używających wyszukanych technologii, by zwiększyć osiągi, a jednocześnie ograniczyć zużycie paliwa i tym samym koszty eksploatacji. Nowoczesne piecyki i kominki mogą być kontrolowane za pomocą smartfonów, są też modele, które same załadowują polana drewna oraz modele, które mogą być opalane zarówno drewnem, jak i peletami (lub innym paliwem).

 

Przyjemność i estetyczna atrakcyjność produktów, jaka idzie równolegle z technologicznymi rozwiązaniami mają przekonać ludzi, by odeszli od tradycyjnego zwyczaju używania paliw kopalnych – stwierdził Raul Barbieri, dyrektor zarządzający Piemmeti SpA. – W społecznej wyobraźni, kominki i piecyki nie są już zaszufladkowane wyłącznie do wiejskich domów i górskich chat. Używanie nowoczesnych urządzeń na drewno i biomasę rozpowszechnia się na całe Włochy, w tym na wyspy i wybrzeża. W konsekwencji tego PROGETTO FUOCO w dniach 9–17 września 2017 pokaże po raz pierwszy ekspozycję promocyjną PF Tecnologie (Technologia Progetto Fuoco) w specjalnej hali na targach Fiera del Levante w centrum ekspozycyjnym w Bari. Proces rejestracji na PROGETTO FUOCO 2018 już się rozpoczął. Odnotowaliśmy wzrost zainteresowania, a główni producenci z Włoch i zagraniczne firmy już potwierdziły swoją ponowną obecność. Oczekujemy tez dużej ilości producentów peletu i drewna opałowego oraz maszyn do pozyskania i przerobu drewna.

 

PROGETTO FUOCO wnosi wielki wkład do rozwoju opalanych biomasą urządzeń i systemów grzewczych oraz ich roli dla środowiska. AIEL (włoskie stowarzyszenie energii drzewnej), które jest partnerem międzynarodowych targów w czasie trwania imprezy będzie promowało Aria Pulita (czyste powietrze), system certyfikacji, który ocenia parametry przyznając od jednej do czterech gwiazdek kominkom i piecykom (na drewno, pelety i modele akumulacyjne), kuchenkom na drewno lub pelety, wkładom i kotłom (na drewno, pelety, zrębki). Uzupełnieniem międzynarodowych targów będzie wiele spotkań i konferencji.

 

 

Więcej informacji: www.progettofuoco.com


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama