Reklama

25-lecie firmy Jøtul w Polsce

W tym roku firma Jøtul obchodzi swój jubileusz oficjalnej działalności w Polsce. Jøtul wywodzi się z Kvaerner Brug założonego w 1853 roku w Norwegii na obrzeżach Christianii (obecnie Oslo). Firma jest światowym liderem produkującym kominki i piece. Posiada oddziały w Danii, USA, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce oraz jest obecna w 43 krajach na sześciu kontynentach.

W tym roku firma Jøtul obchodzi swój jubileusz oficjalnej działalności w Polsce. Jøtul wywodzi się z Kvaerner Brug założonego w 1853 roku w Norwegii na obrzeżach Christianii (obecnie Oslo). Firma jest światowym liderem produkującym kominki i piece. Posiada oddziały w Danii, USA, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce oraz jest obecna w 43 krajach na sześciu kontynentach. Norweskie fabryki znajdują się we Fredrikstad i Halden. Zagraniczne fabryki znajdują się w Vissenbjerg w Danii, Portland w USA oraz w Motz koło Chautagne we Francji.

 

Jøtul Group oferuje kompletną gamę pieców i wkładów kominkowych pod markami Jøtul, Scan i Atra. Scan to duńskie, stalowe piece i wkłady kominkowe zaprojektowane przez znanych projektantów o ciekawym dizajnie, zaś Atra to producent francuskich, stalowych wkładów kominkowych znanych z niezawodności i trwałości.

Co wyróżnia firmę? Jak mówią pracownicy Jøtul: „Najważniejsze w naszej firmie jest zadowolenie klientów. Mamy to szczęście, że nie musimy wstydzić się naszych produktów, gdyż mają bardzo dobrą jakość i są wręcz niezniszczalne”. Dodatkowo firma kładzie duży nacisk na ochronę środowiska. Do produkcji żeliwa używa materiałów z recyklingu oraz korzysta z energii elektrycznej pochodzącej z elektrowni wodnych, a ponad 50 modeli kominków z oferty Jøtul Group już spełnia wymogi Ekoprojektu.

 

Jøtul Group osiąga roczny obrót około 93 milionów euro i zatrudnia około 627 pracowników na całym świecie. Firma dostała wiele nagród i wyróżnień, w tym cztery razy nagrodzeni zostali prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.

Firma posiada szeroki asortyment, od klasycznych pieców i wkładów kominkowych po modele bardzo nowoczesne. Z różnymi modyfikacjami bardzo dobrze sprzedaje się klasyczny model Jøtul F 602, który od 1940 roku sprzedał się w ponad 2,5 mln egzemplarzy. W Polsce przebojem okazał się wkład kominkowy Jøtul I 18 Panorama, seria I 520 oraz piec F 3 TD.

Początki Jøtul w Polsce nierozłącznie wiążą się z firmą Scan Forum, która 25 lat temu w Gdańsku jako pierwsza w Polsce zaprezentowała zupełnie nieznany na naszym rynku wkład kominkowy Jøtul. Firmie udało się wprowadzić na rynek i spopularyzować żeliwne paleniska Jøtul, a następnie osprzęt do nich. Firma rozwijała się stopniowo, z czasem powstało dziesięć własnych sklepów firmowych, a sieć dilerska Jøtul rozwinęła się w całej Polsce. Od początku kładziono duży nacisk na rzetelną informację techniczną oraz parametry spalania, gdyż norweskie wymagania były dużo ostrzejsze, niż polskie. Z czasem do oferty dołączyła duńska marka Scan. Zakupiono także francuską Atrę. W 2006 roku Jøtul AS kupił firmę Scan Forum. Od tego momentu firma wchodzi w skład Jøtul Group i występuje pod nazwą Jøtul Polska.

Jøtul prowadzi dystrybucję poprzez sieć autoryzowanych dealerów o nazwie Jøtul Studio. W 2013 roku stopniowo zaczęto wprowadzać jednolity wystrój wszystkich sklepów. Charakterystyczną cechą Jøtul Studio jest wystrój inspirowany krajobrazami Norwegii. Oprócz dystrybucji Jøtul zajmuje się także szkoleniami. Prowadzi Jøtul School, czyli rozwinięty cykl szkoleń z techniki i nowości dla swoich współpracowników.

Z okazji 25-lecia Jøtul w Polsce firma przygotowała dla klientów atrakcyjne zniżki na wybrane modele. Wszystkie modele marki Jøtul, po zarejestrowaniu na stronie internetowej uzyskują 25-letnią gwarancję.

 

 

Magdalena Balicka

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama