2. Jesteśmy rzetelnym i opiniotwórczym tytułem. Razem z branżą dorastaliśmy, dlatego rozumiemy jej potrzeby. Poparte jest to wieloletnim doświadczeniem i bezpośrednimi kontaktami zarówno z producentami, jak i firmami wykonawczymi, co pozwala nam dostarczać kompleksową wiedzę dla branży i klientów, krzewiąc wśród tych ostatnich potrzebę posiadania żywego ognia w domu bądź ogrodzie.
3. Od początku przykładamy dużą uwagę do edukacji zarówno użytkowników kominków, jak i samych profesjonalistów, kładąc duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa (np. Akademia Dobrego Palenia, akcja Bezpieczny kominek).
4. W 2008 roku zorganizowaliśmy pierwszą konferencję o ekologii w kontekście kominków („Ekologiczne wyzwania dla kominków” podczas pierwszych targów kominkowych na Instalacjach 2008) – na długo zanim rozgorzała dyskusja o jakości powietrza w Polsce. Od tego czasu tematyka ekologiczna cały czas przewija się w naszych publikacjach i działaniach (nagroda Zielony Płomień, akcja Eco-kominek plus).
Nasze projekty
6. Aby kominki były obecne w mediach elektronicznych w 2008 roku zaangażowaliśmy się w tworzenie portalu kominki.org – jedynego aktualnego branżowego serwisu w Internecie z wyodrębnioną Strefą dla Profesjonalistów (około 20 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie). Kominki promujemy także na profilu Świata Kominków na Facebooku.
7. Stworzyliśmy nagrodę Płomień Roku, która eksponuje osiągnięcia branży kominkowej w wielu aspektach zarówno produktowych, jak i firmowych.
8. Jesteśmy obecni na najważniejszych zagranicznych imprezach targowych branży: ISH, PROGETTO FUOCO, KOK Wels, FLAM’EXPO, BATIBOUW, SALON KAMINOW. Nasze relacje pozwalają spojrzeć szerzej na rynek, asortyment produktów i przekrój producentów.
9. Przegląd prasy zagranicznej – czytając nas dostajecie szersze spojrzenie na branżę, nikt inny nie obserwuje tego sektora gospodarki i nie informuje o nim pod Waszym kątem.
10. Każdego roku promujemy branżę kominkową na około siedemdziesięciu imprezach targowych w całej Polsce.
Współpraca
12. Od wielu lat współpracujemy z organizatorami najważniejszych imprez targowych w Europie (ISH, KOK Wels, PROGETTO FUOCO) i w Polsce (współtworzymy program targów KOMINKI w Poznaniu poprzez realizację takich projektów, jak Polskie Premiery Targowe czy Eco-kominek plus 2018).
13. Jesteśmy nie tylko obserwatorami kominkowej branży, ale też inicjujemy bądź współtworzymy różnego rodzaju działania wspierające branżę, np. konferencje, polski kontakt z VEUKO (Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Zduńskich) czy nasze partnerstwo z HKI (Stowarzyszenie Producentów Urządzeń Domowych, Grzewczych i Kuchennych).
14. Od 2004 roku, czyli momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, zintensyfikowaliśmy nasze kontakty europejskie: z firmami, organizacjami (HKI, VEUKO, Österreischicher Kachelofenverband – Austriackie Stowarzyszenie Zdunów) i wydawnictwami branżowymi. Od ponad 10 lat współpracujemy też z posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosławem Piotrowskim. Wszystko to sprawia, że nasi czytelnicy otrzymują bogaty asortyment informacji z pierwszej ręki.
15. Prowadzimy samodzilnie i we współpracy różne akcje, ostatnio był to projekt Ogień Niepodległej - przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego ramach zostało przedstawione w numerze 2-3/2018 Świata Kominków oraz na portalu kominki.org pozostawione przez naszych przodków dziedzictwo, perły naszej architektury - zamki, pałace i dwory w których istotny jest udomowiony ogień. W przygotowanych przez redakcję czternastu artykułach zaprezentowanych zostało 16 muzealnych obiektów.