Reklama

Świat Kominków nr 4 (56)/2018

W kolejnym, już 56, numerze magazynu "Świat Kominków" znajdziemy obszerny materiał o różnych rodzajach kominków, ich plusach i minusach. W podobnej konwencji zostały przedstawione też piecyki. Poczytamy i dowiemy się jak wygląda współczesny, nowoczesny piec. Przybliżymy kuchnie, a także kuchennych pomocników - czyli naczynia do gotowania. Polecamy materiał mówiący o ogrzewaniu zespołowym - tym razem przyjrzeliśmy się bliżej połączeniu kotłów gazowych z kominkami.
Świat Kominków nr 4 (56)/2018
kominek Aurum Julia Mamedowa

Autor: archiwum redakcji

INSPIRACJE

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

kominek narożny

Kominek... ale jaki?

To oczywiste, że w każdym domu, a w miarę możliwości i mieszkaniu, powinien być kominek! Do ogrzewania odtwarzalnym paliwem – dla dobra środowiska. Jako „awaryjne ” źródło ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. I finalnie, może jest to najważniejszy powód, dla zwykłej przyjemności. Przecież ogień towarzyszył ludziom od tysiącleci, a spędzanie czasu przy ogniu jest bezcenne. Pozostaje pytanie: przy jakim ogniu? Mam nadzieję, że w wyborze pomocny będzie Świat Kominków

Witold Hawajski

 

Piecyk, ale jaki?

Przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka wolno stojącego. Piecyki, dzięki swojej różnorodności technicznej, estetycznej i finansowej, trafiają w gusta bardzo szerokiej grupy i są obecnie najbardziej popularnym produktem branży kominkowej. Spotkać je można w prostych domkach rekreacyjnych, jak też w luksusowych rezydencjach. Może więc jeden z nich trafi do Państwa domu?

Witold Hawajski, Aldona Mazurkiewicz

 

zielony piec kaflowy

Piec współczesny

Wnętrza się zmieniają. Zmieniają się nasze gusta, upodobania i preferencje. Dlatego też często tradycyjny piec kaflowy, zarówno ten prosty, jak i ten bogato zdobiony rodem z pałacu, nijak nie przystaje do wizji nowoczesnego domu. Obecnie, na szczęście, możliwości „ubrania” pieca, przy zachowaniu walorów grzewczych, jakie daje to urządzenie, jest znacznie więcej niż kiedyś. Coraz większy wybór i dostępność materiałów wykończeniowych oraz proponowanych przez producentów gotowych form pieców sprawia, że czasami z niedowierzaniem zadamy pytanie: czy to jest jeszcze piec? 

Aldona Mazurkiewicz

 

Design kominka 2018 – nagroda za projekt

W poszukiwaniu inspiracji kominkowych zaglądamy w różne zakątki Europy. Tym razem przedstawiamy kominkowe wizje przygotowane przez rosyjskich projektantów, którzy wzięli udział i zostali nagrodzeni w konkursie Design Kominka 2018, zorganizowanym przez Dom Wydawniczy „Krasiwyje doma press”, pod patronatem Związku Architektów Rosji i Związku Architektów Moskiewskich. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali z okazji otwarcia Międzynarodowych Targów Wiosennych 2018 w Moskiewskim Centrum Wystawienniczym „Krokus Expo”. 

Opracowanie: Aldona Mazurkiewicz

 

biokominek

Biznes z kominkiem w tle

Czy warto wzbogacić wnętrze lokalu gastronomicznego, hotelu, biura czy urzędu o kominek? Na pewno tak. Słowa oryginalny, atrakcyjny, nietypowy i zapadający w pamięć najlepiej opisują wrażenia, jakie wywołuje wnętrze użyteczności publicznej z kominkiem w tle. Kominek w firmie, niezależnie od profilu działalności, na pewno ociepli wizerunek firmy i stworzy przyjemną atmosferę w miejscu pracy. 

 

Natalia Przesmycka

 

kuchnia żeliwna

Ogień powraca do kuchni

Przede wszystkim aktualnie oferowane kuchenki na drewno można dopasować do praktycznie każdej aranżacji wnętrza, czy raczej kuchni. Nie brakuje modeli rustykalnych, z których niektóre to liczące wiele lat oryginały pamiętające przełom XIX i XX stulecia. Częściej jednak są to modele na „retro” stylizowane, ale zawierające nowoczesną technikę. Coraz liczniej prezentowane są też modele o nowoczesnym, prostym wzornictwie, bo grupa młodych klientów i ilość nowoczesnych wnętrz rośnie. 

 

Witold Hawajski

 

DRU – napędzani przez płomienie 

Stała obecność profesjonalnych projektantów sprawia, że wszystkie produkty DRU są dobrze przemyślane pod kątem użytkowym i estetycznym, a bardzo często są również piękne. Jeśli chodzi o gaz, to DRU jest mistrzem w tej dziedzinie, a kominki i piecyki gazowe to zdecydowanie „specjalizacja” firmy, jej siła i znak rozpoznawczy, jak również powód znalezienia się w dziale „Mistrzowie” Świata Kominków. Nie ma na świecie wielu tej klasy specjalistów od gazu w kominkach. A już z pewnością nie ma wśród nich firm z ponad 260-letnią tradycją!

Witold Hawajski

 

 

ŻYCIE NA GORĄCO

Kuchenni pomocnicy

Wraz z modą na programy kulinarne zaczęła wzrastać popularność na gotowanie i eksperymentowanie w kuchniach i ogrodach. Ważne jest co jemy, ale też w czym gotujemy. Na szczęście wybór mamy szeroki. W ofercie producentów znajdziemy naczynia stalowe, miedziane, emaliowane czy szklane, a także z różnymi powłokami, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Powstała też grupa produktów premium, dedykowana specjalnie kuchniom opalanym drewnem. Mowa tu o naczyniach żeliwnych, które idealnie nadają się do specyfiki gotowania na „żywym ogniu”. 

Magdalena Balicka 

 

 

PRZYJAZNY KOMINEK: TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA

 

kominek gazowy

Razem z gazem - ogrzewanie zespołowe

Jeśli chcemy mieć w domu w miarę pewne, proste w obsłudze i autonomicznie funkcjonujące,  a na dodatek wykonane za rozsądne pieniądze ogrzewanie, to ogrzewanie gazowe będzie obecnie dobrym wyborem. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie połączenie ogrzewania gazowego z… kominkiem, do czego Świat Kominków spróbuje przekonać. Dostępne lokalnie, odtwarzalne drewno i czysty emisyjnie gaz, nie tylko mogą zoptymalizować koszty ogrzewania, ale w sytuacjach „czerwonego alertu” poważnie zredukować zagrożenie smogowe. Nie jest to może wymierna w złotówkach korzyść, ale zdrowie i oddychanie czystym powietrzem jest bezcenne.

Witold Hawajski 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama