Reklama

Świat Kominków nr 2/2019

W kolejnym numerze 2/2019 magazynu Świat Kominków znajdziemy materiał o kuchniach na drewno, tych fabrycznych i budowanych przez zduna. Przyjrzymy się bliżej nowoczesnym kominkom w stylu high-tech. Poczytamy o piecach tworzonych z pasją w różnych miejscach na świecie przez mieszkającą w Kanadzie zdunkę i artystę ceramik Jessicę Steinhäuser oraz poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2018 dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń w branży kominkowej. Polecamy również materiał o targach ISH 2019.
Świat Kominków nr 2/2019
model Minh Austroflamm

Autor: redakcja

KOMINKI, PIECE, PIECYKI...

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG

różowy kominek wbudowany w ścianę

Więcej koloru

Od dłuższego czasu we wnętrzach dominują style minimalistyczny i skandynawski. Oba style stały się kwintesencją współczesnego wnętrza, z dominacją takich kolorów jak biel i odcienie szarości. Jednak wszystko po jakimś czasie traci efekt świeżości, opatruje się i wieje nudą. Każde wnętrze ładne, ale podobne do innych, bez charakteru, iskry. Stąd już w poprzednich sezonach coraz śmielej prezentowane były najpierw w dodatkach, a później i w całych aranżacjach motywy, które ożywiają wnętrze, nawiązujące do stylu boho, etno czy też przekierowujące nas na oryginalny eklektyzm z elementami retro.  Duże znaczenie w tym „ożywianiu” mają też kolory. Dotyczy to także kominków. 

Aldona Mazurkiewicz

 

kominek w stylu high-tech

Kominek w stylu high-tech

Kominki w stylu high-tech zrywają z konwencją. Wyróżniają się na tle innych oraz nadają wnętrzom oryginalnego, awangardowego klimatu. Nowoczesność otacza nas ze wszystkich stron, zmiany zachodzą także w kominkach. Stale udoskonalana jest technologia produkcji, a kominki wyposażane są w systemy sterowania i automatyki domowej. Zmieniają się też trendy i wykorzystywane do obudowy materiały, ale jedno pozostaje niezmienne – chęć obcowania z ogniem, który towarzyszy ludziom od pokoleń. 

Magdalena Balicka 

 

Tworzone z pasją

Współczesne piece są różne, nie zawsze są projektem indywidualnym, bo istnieją także gotowe zestawy, które w ograniczonym zakresie można indywidualizować. Ale dawne podejście do pieca jako „cudeńka”, który niesie ze sobą swoją własną historię, który powstał indywidualnie, nie tylko jeśli chodzi o projekt bryły, ale i o wzór kafli, który krok po kroku jest tworzony i dopieszczany, jest obecnie coraz rzadziej spotykany. Takie piece tworzy w różnych miejscach na świecie mieszkająca w Kanadzie Jessica Steinhäuser – zdunka i artysta ceramik.

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

ISH Frankfurt – kominkowe tendencje 2019

Czym dla miłośnika narciarskich skoków wyprawa na Turniej Czterech Skoczni, a dla kibica Formuły 1 wyjazd na wyścig Grand Prix Monte Carlo, tym dla każdego ambitnego fachowca związanego z branżą instalacyjną jest wyjazd na targi ISH do Frankfurtu nad Menem. Dotyczy to również  kominkarzy i zdunów, bo targi we Frankfurcie to dla nich największy w Europie pokaz kominków oraz osprzętu do ich budowy. Ci obecni na ISH 2019 mieli okazję zobaczyć popularne już produkty, jak i wiele nowych propozycji. Które z tendencji  utrwalą się, które kierunki rynek europejski zaakceptuje, a które produkty staną się rynkowymi przebojami będzie można przekonać się za 2 lata, na kolejnych targach ISH. 

Witold Hawajski

 

KUCHNIE, GRILLE, WĘDZARKI...

 

kuchnia kaflowa

Kuchnia fabryczna czy od zduna?

Boom na gotowanie, pieczenie i eksperymentowanie w kuchni trwa i zapewne trwać będzie – bo jeść musi każdy. Nie byłoby tego wszystkiego bez kuchni, pieca, piekarnika i całego osprzętu potrzebnego zarówno profesjonalnemu kucharzowi, jak i gotującym pasjonatom do wyczarowania czegoś więcej niż kanapka na talerzu. Dlatego korzystając z mody na gotowanie i zdrowe jedzenie, zapraszam do poznania walorów kuchni na drewno – zarówno tych gotowych, jak i budowanych przez zduna. 

Aldona Mazurkiewicz

 

ŻYCIE NA GORĄCO

 

statuetka Płomień Roku

 

Płomień Roku 2018 

W tym roku po raz czternasty redakcja naszego magazynu przyznała nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń w branży kominkowej. Przedstawiamy laureatów nagrody i nominowanych w siedmiu kategoriach. Rozdanie nagród odbyło się 31 maja podczas uroczystej Gali w Nałęczowie. 

 

 

 

 

 

 

trzon piecowo-kuchenny

Ciepło wiejskich chat 

W każdym z nas drzemie nostalgia do życia blisko natury. Tradycyjna chałupa z piecem, a często nawet z całym trzonem piecowo-kuchennym, stanowiącym jej centrum, budzi w nas pozytywne emocje. Lato z kolei to najlepszy czas, aby wybrać się do miejsc, gdzie takie chałupy, piece i kuchnie można jeszcze zobaczyć. Z pomocą przychodzą rozsiane po całej Polsce skanseny, dzięki którym możemy poznać fragment naszej kultury i przenieść się do czasów, kiedy najważniejszym elementem wnętrza było „domowe ognisko”. 

Agnieszka Krysa

 

PRZYJAZNY KOMINEK: TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA

 

kominek stetatytowy

Gorąca piątka Hawajskiego 

Obecnie wkłady kominkowe i piecyki „made in Poland” na polskim rynku są wręcz dominujące, a niektóre polskie marki kominków są znane również poza Polską. Oprócz czołówki firm, których wielkość produkcji osiąga europejskie rozmiary, jest grupa producentów, którzy zamiast opcji produkcji masowej przyjęli zupełnie inną filozofię biznesu. Ich propozycje to produkty przeznaczone dla klientów poszukujących produktu specyficznego. Często ich atutem jest też pochodzenie „z sąsiedztwa”, bo są to firmy mniej lub bardziej rodzinne i oczywiście polskie. Oto kilka ciekawych propozycji, taka PIĄTKA HAWAJSKIEGO, które mogą być ciekawą alternatywą dla najbardziej rozpoznawalnych marek.

 Witold Hawajski

 

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama