INSPIRACJE
Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG
Ogień w trójwymiarze
Na kominek decydujemy się najczęściej dla przyjemności. Przyjemności obcowania z ogniem. Dlaczego by zatem nie postawić na jeden, dwa, trzy... wizje ognia w jednym kominku. Paleniska trójstronnie przeszklone pokazują zdecydowanie więcej ognia. Niezależnie od tego, czy mowa o niewielkim piecyku na drewno, czy panoramicznym palenisku gazowym, czy też uzbrojonym w oszklenie do zadań specjalnych palenisku piecowym. Na dobre najpopularniejszy w Europie format rozgościł się w ofercie wielu dostępnych na naszym rynku producentów, zarówno zagranicznych jak i polskich.
Aldona Mazurkiewicz
Małe jest piękne
Kominki w zbudowanych z rozsądku małych domach też są rozsądne. Królują tam proste bryły i narożne paleniska, coraz częściej w wersji „płytkiej”. Takie paleniska ma dzisiaj w ofercie niemal każdy producent, a wykonawcy już też doskonale opanowali tę formę kominka. Piec kaflowy, jeśli już trafia do takich domów, zwykle nawiązuje do czegoś co wydaje się być „tradycyjne”, a piecyk kominkowy trafia tutaj rzadko, chociaż powinien. Można zdecydować się na zbliżone wymiarowo piecyki, a modeli oszczędzających powierzchnię, smukłych z niewielkimi paleniskami nie brakuje.
Witold Hawajski
Zoom na biokominek
Obecnie biokominki to rozwiązania coraz doskonalsze, ciekawe pod względem dizajnu i coraz bardziej popularne. A co najważniejsze, szansa na prawdziwy ogień dla osób, u których z różnych przyczyn technicznych czy prawnych tradycyjny kominek opalany drewnem jest poza zasięgiem, tak jak np. w Krakowie. Biokominki nie wymagają posiadania komina, a w efekcie ich spalania wytwarza się jedynie dwutlenek węgla i para wodna, dlatego paleniska opalane bioetanolem mogą zagościć w każdej lokalizacji i przestrzeni w Polsce.
Magdalena Balicka
Ogniska, grille…
Ogień w ogrodzie to dla wielu osób must have, jednak dostępność wielu możliwości może przyprawiać o zawrót głowy. W ofertach firm dostępne są przeróżne grille, ogniska, ogrzewacze czy paleniska ogrodowe. Sposobów na ogień w ogrodzie jest wiele i tylko od nas zależy, w jakiej on będzie postaci. Obecnie coraz chętniej inwestujemy i dbamy nie tylko o domy, ale także ich otoczenie. A dostępność i różnorodność urządzeń pozwala na cieszenie się już nie z jednego, a z wielu postaci ognia w ogrodzie. I z tego warto korzystać!
Magdalena Balicka
Kuchenka na drewno. Budować czy kupić?
Gotowanie i eksperymentowanie w kuchni jest obecnie niezwykle modne, a współczesne urządzenia kulinarne na drewno pozwalają nam gotować w smaczny, ciekawy i niebanalny sposób. Gotowanie na drewnie jest z pewnością nie tylko modne, ale też zdrowe. Przygotowywane na nim posiłki posiadają niezwykłe walory, dlatego warto postawić na kuchnie na drewno w swoim domu. A w zależności od potrzeb i funduszy – wybierać te gotowe, kupione u producenta czy też indywidualnie zbudowane przez zduna.
Magdalena Balicka
Płomień Roku 2020
Od szesnastu lat magazyn Świat Kominków przyznaje nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm, realizacji i wydarzeń w danym roku z branży kominkowej. Prezentujemy zdobywców nagrody za rok 2020 w siedmiu kategoriach.
Doceńmy piecyki na pellety
Popularności nie tylko takiej jak we Włoszech, ale nawet takiej sobie, pellety w Polsce nie zdobyły. Zaledwie kilka firm konsekwentnie promuje piecyki, oferuje sensowną ich ofertę i serwis. Wiele firm wprawdzie piecyki ma w ofercie, ale podchodzi do tego segmentu bardzo ostrożnie. Jesteśmy dość ważnym w Europie producentem granulatu drzewnego, wybór produktów - w tym made in Poland - jest dostateczny, przyłączenie piecyka nie wymaga np. sieci gazowej, a odprowadzenie spalin zwykle powiązane współosiowo z dostarczaniem powietrza do spalania ma niewielkie przekroje. Pellet to paliwo odnawiane, ekologiczne, a więc…
Witold Hawajski
Kominki elektryczne – iluzjoniści ognia
Kominek na prąd, do niedawna jeszcze postrzegany jako zabawka i obecny w ofercie niewielu producentów głównie urządzeń elektrycznych, obecnie stał się prężnie rozwijaną gałęzią kominkowego rynku. Po pierwsze taka wersja kominkowego ognia może trafić wszędzie, niezależnie czy mowa o domu na przedmieściach, czy o mieszkaniu na dziesiątym piętrze wieżowca – wystarczy przecież dostęp do elektrycznej sieci. Po drugie, technicznie są to coraz bardziej ciekawe rozwiązania, z wieloma funkcjami i coraz bardziej atrakcyjną wizją ognia.
Aldona Mazurkiewicz