Poznajcie tematy numeru, które dla Was przygotowaliśmy:
Kominkowy minimalizm
Minimalizm kominkowy to przede wszystkim brak jakichkolwiek ozdób i prostota rozwiązania paleniska. Minimalizm przyjął się nawet bardziej w kominkach niż we wnętrzach. Ogień nie potrzebuje wyszukanej oprawy – samo patrzenie na niego przywołuje głębsze myśli i refleksje, uspokaja i odpręża.
Kominkowy, piecowy zestaw z paczki
Formy geometryczne, prostopadłościany i walce to dzisiaj główne propozycje gotowych zestawów, zwanych też kominkami modularnymi czy systemowymi. Na bazie typowych kominkowych wkładów o prostych, narożnych, trójstronnych czy tunelowych (vis-à-vis) fasadach oferowane są gotowe zestawy, wykonane głównie z różnych rodzajów betonu. Wystarczy kilka godzin pracy sprawnej ekipy, aby kilka paczek zamieniło się w kominek.
Wizje ognia
Wybór kominkowych formatów jest duży i nie musimy ograniczać się tylko do hitów typu kominek narożny, który w ostatnim czasie zdominował wnętrza polskich domów. Są przecież paleniska trójstronnie przeszklone czy te z paleniskiem dwustronnym, zaokrąglonym i oczywiście płaską klasyczną fasadą, a to wszystko w pełnym wyborze rozmiarów. Poznajcie wszystkie formaty i wybierzcie ten, który najlepiej spełni wasze estetyczne i funkcjonalne potrzeby.
Więcej ognia w piecyku, czyli koza na wypasie!
Projektanci piecyków wolno stojących coraz śmielej sięgają po różnorodne środki wyrazu. Mimo że piecyk to ograniczona przestrzennie forma kominkowa, to jednak daje duże możliwości zabawy formą, fakturą, a ostatnio główny akcent został postawiony na wizję ognia w piecyku, która może być bardzo atrakcyjna.
Tradycyjnie, a jednak inaczej
Piec i kominek to doskonały element do wykorzystania naturalnych materiałów wykończeniowych: drewna, cegły czy tynków glinianych. Jednak wykorzystanie materiałów naturalnych nie oznacza, że mamy chęć odtwarzać w swoich wnętrzach klimat rustykalnej chaty. Co to, to nie. Czerpiemy inspirację i wykorzystujemy te materiały w inny sposób, z innymi urządzeniami, o innych proporcjach i formach.
Ogień w wersji outdoor
W wiosenne, a nawet letnie wieczory, temperatura nie daje nam komfortu. Na szczęście coraz bardziej rozrasta się segment urządzeń ogrodowych, które mogą to zmienić. Ogrodowe kominki, ogniska, biokominki czy ogrzewacze gazowe, a nawet balie z paleniskami na drewno… Poznajcie różne oblicza outdoorowego ognia.
Jaka ma być ogrodowa kuchnia?
W kuchniach letnich liczy się nie tylko estetyka ale również funkcjonalność i zadowolenie użytkownika ale trzeba pamiętać , że tak jak w przypadku kominka najważniejszy jest ogień tak w przypadku urządzenia gastronomicznego finalnie wygrywa smak tego co jemy i pijemy a nie ilość zużytych cegieł i betonu. A więc budujmy w ogrodzie obiekty małe i duże, budujmy kuchnie ładne a nawet piękne ale przede wszystkim budujmy z rozsądkiem!
PŁOMIEŃ ROKU 2023 – nominacje
Już po raz osiemnasty zespół naszego magazynu przedstawia nominacje do nagrody Płomień Roku. Nagrody są przyznawane za produkty wprowadzone w 2022 roku i aktywność w minionym roku. Nagrody Płomień Roku są niezależne i przyznawane przez zespół naszego magazynu.
Komin dla bezpieczeństwa
Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Ale zdecydowanie od nas zależy, czy nasze domy będą miały kominy czy nie i czy w związku z tym będą domami bezpiecznymi dla swoich mieszkańców. Komin da nam takie możliwości. Zachęcamy do montażu pełnego zestawu bezpieczeństwa: komin plus kominek lub piecyk na drewno.
Różne sposoby na kominkowe ciepło
Sytuacja, w której kominek ogrzewa tylko pomieszczenie, w którym się znajduje, coraz rzadziej bywa optymalna. Możliwość rozsyłania ciepła kominkowego, jak i jego zatrzymania nie są nowymi zagadnieniami i kominki potrafią to od dawna. Jednak w czasach, gdy wokół tak wiele się zmieniło, warto tym możliwościom przyjrzeć się na nowo.