1.Defro R. Dziubeła Sp.k.
To obecnie firma, która w zakresie ogrzewania OZE ma najbardziej kompletną w Polsce ofertę dobrej jakości produktów, wkładów i piecyków kominkowych, kotłów na drewno i pellet, rekuperacji i pomp ciepła. To również szybka reakcja na potrzeby rynku, obecność na wielu imprezach targowych, w tym zagranicznych.
2.Kratki.pl Marek Bal
Wciąż najbardziej rozpoznawalna w Polsce marka kominków i piecyków. Laureat wielu nagród. Firma posiadająca bogatą sieć dystrybucyjną, a także jeden z pionierów internetowej sprzedaży kominków. Mimo wprowadzenia serii wkładów premium, najbardziej z marką kojarzy się grupa modeli popularnych, również z płaszczem wodnym, promowanych m.in. w telewizyjnym programie „Nasz nowy dom”.
3.Stalko Sp. z o.o., Sp.k. (Hitze)
Trochę czasu zajęło firmie Stalko, sprzedającej produkty kominkowe pod marką Hitze, znalezienie właściwego miejsca na kominkowym rynku. Dobra jakość, poszerzenie oferty, również o kilka ciekawych modeli wkładów i piecyków, oraz większa aktywność reklamowa plus udział w targach sprawiły, że efekt chyba został osiągnięty.
4.Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o. Sp.k.
Przez wiele lat konsekwentnego poprawiania parametrów technicznych i estetycznych oferowanych urządzeń polski producent pozyskał liczne grono zadowolonych użytkowników oraz grupę około 300 dystrybutorów, w tym również zagranicznych. Ostatnie kilka lat to wprowadzenie serii Heatro oraz grupy poszukiwanych przez klientów piecyków wolno stojących. Oprócz produkcji kominków, firma stworzyła też nowoczesne centrum obróbki kamienia i spieków, również do budowy kominków.
5.Unico
Unico to polska marka wkładów kominkowych i piecyków pozycjonowanych jako wyroby premium, cieszących się doskonałą opinią wśród dystrybutorów, wykonawców i finalnych użytkowników.
6.Infire Karol Lipka
Coraz bardziej popularna w Polsce i poza jej granicami marka biokominków. Oferta obejmuje ponad 30 modeli, od prostych po modele designerskie, do wnętrz i do ogrodów.
7.Hoxter a.s.
Czeski producent, który przebojem wszedł na europejski rynek kominków premium i coraz pewniej się na nim porusza. Pozycja Hoxter na polskim rynku również stale rośnie. Oferta firmy to solidne paleniska powietrzne i wodne, a ostatnio również akumulacyjne piecyki wolno stojące.
8.Jøtul AS
Firma z ponad 170-letnim stażem. Ta norweska firma to jeden z najstarszych w Europie i na świecie producentów w branży, a wiele jej modeli piecyków to obecnie prawdziwe klasyki. Wysoka jakość żeliwnych produktów i staranny montaż, dające w efekcie wieloletnią gwarancję sprawnego działania, a od kilku lat również ciekawe wzornictwo nowych modeli. Oznaką zaufania Grupy Jøtul do polskich fachowców jest otwarty w roku 2020 zakład w Kątach Wrocławskich, w którym odbywa się montaż wielu modeli.
9.Kaflarnia „Kafel-Kar” Rafał Karny
Bez wątpienia asortyment i skala produkcji manufaktury w Hryniewiczach sprawiają, że jest to najbardziej znana kaflarnia wśród polskich zdunów. Atrakcyjne wzornictwo, kolejne ciekawe wzory kafli piecowych oraz poszukiwania nowych możliwości wykorzystania ceramiki sprawiają, że Kaflarnia „Kafel-Kar” ma tak wysoką pozycję.
10.Odlewnia Kaw-Met Marek Kawiński Sp. z o.o. / Saven Sp. z o.o.
Firma zajmuje się produkcją odlewów żeliwnych od roku 1981, a całość produkcji i montażu odbywa się w Orłach koło Przemyśla. Oferta wkładów i piecyków żeliwnych została uzupełniona o produkty SAVEN, wkłady stalowe z wyłożeniem ceramicznym. Produkty żeliwne Kaw-Met są od lat znane na polskim rynku, natomiast stalowe wkłady SAVEN szybko zdobywają klientów.