W dniu 26 czerwca 2022 r. w Radoszycach odbył się XXII Walny Zjazd Członków Zrzeszenia CERBUD. W tym roku ponownie, już po raz czwarty zjazd odbył się u jednego z członków – w zakładzie Ceradbud L. Zawrzykraj, W. Zawrzykraj Sp. J. W tegorocznym Zjeździe uczestniczyli przedstawiciele trzynastu zakładów członkowskich.
Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu KOMINKI.ORG
Tegoroczny Walny Zjazd odbył się w formule sprawozdawczo – wyborczej z uwagi na upływ kadencji Zarządu oraz Komisji rewizyjnej VII kadencji. Uczestnicy w ramach Zjazdu zatwierdzili sprawozdanie finansowe za 2021 r., sprawozdanie merytoryczne z działalności organizacji za miniony rok oraz udzielili wotum zaufania Zarządowi za wykonanie budżetu za poprzedni rok. Walny Zjazd podjął także uchwały w kilku dalszych bieżących sprawach. W sumie XXII Walny Zjazd Członków organizacji przyjął siedem uchwał.
Zostały także przeprowadzone wybory do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej VIII kadencji, a także wybrany został Prezes Zarządu na kolejne trzy lata. Obyło się bez niespodzianek. Prezesem Zarządu na kolejną kadencję wybrany został ponownie Pan Andrzej Rej.
Zarząd Zrzeszenia w latach 2022 – 2025 będą tworzyli:
· Andrzej Rej,
· Włodzimierz Zawrzykraj reprezentujący Ceradbud L. Zawrzykraj, W. Zawrzykraj Sp.j.,
· Robert Kufel reprezentujący Ceramikę Kufel,
· Piotr Piętal reprezentujący Cekobud s.c. Piętal Wacław, Piętal Wojciech,
· Tomasz Trojanowski reprezentujący Cegielnię Trojanowscy – Feliks Trojanowski w spadku.
Komisję Rewizyjną w latach 2022 – 2025 będą tworzyły same panie:
· Katarzyna Kawęcka reprezentująca Cegielnię Siedleszczany Łabuda,
· Ludmiła Rozenbreg reprezentująca Laboratorium Badawcze Materiałów Budowlanych,
· Klaudia Zawadzka reprezentująca Cegielnię Dąbrówka Zbigniew Zawadzki.
Wszystkim członkom organów Zrzeszenia powołanym na VIII kadencję oraz Panu Prezesowi Andrzejowi Rejowi serdecznie gratulujemy.
Jednym z istotniejszych i mocniej dyskutowanych tematów w trakcie Zjazdu była sytuacja związana z węglem kamiennym oraz pomysł powołania branżowej grupy zakupowej.
Tradycyjnie Zjazd podzielony była na dwie części: część formalną oraz część dydaktyczną. W części dydaktycznej zaprezentowane zostały następujące zagadnienia:
· alternatywy technologiczne na obniżenie kosztów energochłonności procesów wypalania wyrobów ceramicznych,
· hydrofobizacja elewacji coraz większym zagrożeniem dla trwałości wyrobów,
· przerób masy ceramicznej jako kluczowy element jakości produkowanych wyrobów,
· modernizacja pieca kręgowego w kierunku mechanizacji procesu jego obsługi przy pomocy wózków widłowych oraz hydraulicznych chwytaków pakietowych,
· zwiększone wymagania w ramach kontroli u producenta przez nadzór budowlany.
Obrady Zjazdu trwały ok. 6 godzin. Tradycyjnie uczestnicy Zjazdu skorzystali z bufetu śniadaniowego, serwisu kawowego oraz obiadu. W ramach jednego z tematów dydaktycznych odbyła się wizyta na terenie zakładu.
W przeddzień Walnego Zjazdu część uczestników spotkała się w ramach integracji towarzyskiej. Był to bardzo miły wstęp do Zjazdu oraz udane oderwanie się od smutnej i nerwowej ostatnimi tygodniami rzeczywistości.
Tegoroczny Walny Zjazd był kolejną okazją do spotkania przedsiębiorców z różnych regionów oraz bezpośredniej wymiany informacji, poglądów i doświadczeń.